Urziceni 2-1 Gloria Buzau (Danalache, Onofras / Tudose)

Gloria Buzau LIVE Unirea Urziceni Superliga
Data publicarii: Duminica 31 August 2008, 19:42
Data actualizarii: Duminica 31 August 2008, 22:01

Urziceniul revine pe primul loc, la egalitate cu Vasluiul. Dan Petrescu are motive sa spere inaintea meciului cu Hamburg.

90+4'Final meci Unirea Urziceni castiga in fata Gloriei Buzau cu 2-1, iar Steluta ramane fara niciun punct in prima Liga.
90+1'Cartonas galben Tudose primeste galben dupa o intrare cu talpa la Bordeanu.
89'Buzoienii nu reusesc sa se apropie de poarta lui Arlauskis.
86'Schimbare Doicaru iese de pe teren si intra Dorinel Popa.
83'Dan Petrescu este trimis in tribuna de Teodor Craciunescu, dupa mai multe proteste. In prima repriza, tehnicianul primise un avertisment. Dan Petrescu va sta in tribuna in meciul cu Rapid din etapa viitoare.
82' Onofras readuce Unirea in avantaj
63'Onofras reuseste trei driblinguri in careul Buzaului si rateaza incredibil din 7 metri, dintr-o pozitie excelenta. Scorul ramane egal.
61'Schimbare Dinu Todoran paraseste terenul, in locul lui intra Frunza.
61'Schimbare Dino Eze iese, Al. Filip este trimis in teren.
54'Danalache scapa de marcajul fundasilor buzoieni, dar suteaza slab, mingea ajunge in bratele lui Minca.
53'Unirea Urziceni ataca, Onofras reuseste o foarfeca de la marginea careului, dar fara pericol pentru poarta lui Minca.
51'Dino Eze executa o lovitura libera, mingea este deviata cu capul, pe spate, dar Arlauskis nu are probleme.
50'Elevii lui Dan Petrescu construiesc greu, buzoienii au inceput sa fragmenteze jocul. 48'Ocazie pentru Unirea Urziceni, dupa o pasa a lui Mara pentru Onofras, care suteaza de pe dreapta pe langa poarta lui Minca.
48'Ialomitenii cer un penalty la Danalache, dar arbitrul nu fluiera nimic. Jocul continua. 47'Lovitura de la colt pentru Buzau, dar ialomitenii scapa cu bine si Danalache porneste pe contraatac.
46'Inceput repriza a doua Meciul reincepe la Urziceni de la scorul egal de 1-1.

45+1'Final prima repriza Pauza.
45'Bicfalvi suteaza din lovitura libera peste poarta lui Arlauskis.
45'Cartonas galben Mehmedovici primeste cartonasul galben dupa un hent.
44'Burns suteaza pe deasupra portii lui Minca.
42'Ialomitenii au o lovitura libera in preajma careului, dar Brandan executa deplorabil, peste poarta lui Minca.
40'Cartonas galben Dias primeste primul cartonas galben al partidei.
39'Unirea ramane sus, Buzaul se apara aproape cu toata echipa, dar elevii lui Dan Petrescu nu mai reusesc sa-si creeze ocazii importante la poarta lui Minca.
37'La primul contact cu balonul, Burns il faulteaza pe Fallardo.
36'Schimbare Iese Nicu si intra Burns in echipa lui Petrescu.
33'Gol pentru Gloria Buzau, capitanul Tudose reuseste egalarea.
32'Penalty Penalty pentru Buzau, dupa ce Bordeanu l-a faultat in careu pe Tavares.
31'Dino Eze a incercat o patrundere printre fundasii lui Dan Petrescu, dar este impiedicat de ialomiteni.
29'Meciul este incrancenat la mijlocul terenului. Unirea Urziceni pare sa mentina controlul pe teren propriu,
27'Corner pentru Unirea, dar Danalache il faulteaza in atac pe Minca.
25'Dino Eze reia cu capul spre poarta Unirii dupa o centrare a debutantului Fallardo.
24'Buzaul are o aparare avansata, iar Danalache profita si centreaza in careu. Tudose respinge din nou, dar ialomitenii recupereaza mingea si incearca un nou atac, oprit in mainile portarului Minca.
22'Lovitura libera pentru Unirea Urziceni executata de Bogdan Mara, dar fundasii resping.
19'Unirea continua sa atace careul Stelutei prin Danalache si Mara.
17'Onofras centreaza in careu pentru Danalache, dar buzoienii scot mingea si incearca un contraatac.
16'Tiago suteaza, dar mingea trece la mare departare de poarta lui Arlauskis.
13'Unirea Urziceni ramane in careul Gloriei, dar Onofras nu reuseste sutul.
11'Sutul lui Doicaru pe spatiul portii lui Arlauskis. Buzaul incearca sa revina in meci.
8'Buzaul incearca sa atace poarta Unirii.
1'GOL pentru Unirea Urziceni, Danalache deschide scorul foarte repede, printr-o lovitura de cap din sase metri, dupa o centrare venita de la Doicaru de pe partea dreapta.
1' A inceput partida.

Unirea: 1. Arlauskis - 16. E. Nicu (17. Burns '37), 6. Galamaz, 4. Mehmedovici, 23. Bordeanu - 10. Mara, 25. Paduretu, 19. Brandan (14. Rusescu '70), 5. Todoran (30. S. Frunza '62) - 15. Danalache, 11. Onofras. Antrenor: Dan Petrescu.
Gloria Buzau: 32. Minca - 25. Luis Dias, 6. Al. Tudose, 99. Tiago Dos Santos (23. Ninu '69), 26. D. Eze (27. Filip '60) - 19. Russiano, 15. Vlaicu, 7. Bicfalvi, 5. Doicaru (24. D. Popa '86) - 9. Tavares, 8. Fallardo. Antrenor: Alvaro Magalhaes.
Cartonase galbene: Mehmedovici '45, Onofras '78 / Luis Dias '41, Bicfalvi '62, Al. Tudose '90+1.

Pentru rezultate live, statistici si clasamente intra pe sport.ro/livescores.