Rapid 1-2 Karpaty Lvov! Razvan pierde in ultimul minut la revenirea pe banca Rapidului!

Superliga
Data publicarii: Joi 23 Iunie 2011, 15:00
Data actualizarii: Joi 23 Iunie 2011, 17:00

Rapid a pierdut la primul meci de la revenirea lui Razvan Lucescu pe banca giulestenilor!

Rapid a controlat jocul, insa nu a concretizat ocaziile pe care si le-a creat.

LIVETEXT

S-a terminat meicul!

91 GOL Karpaty! Fedetki aduce victoria pentru Karpaty dupa o  greseala in lant in defensiva Rapidului!

87 GOL Rapid! Ciolacu restabileste egalitatea!

85' GOL Karpaty! Lucas executa superb o lovitura libera si deschide scorul!

72' Ionita rateaza de la 18 m!

65' Roman nu ajunge la centrare

63' Dobroiu a intrat in locul lui Herea

52' Apostol s-a accidentat si primeste ingrijiri medicale!

46' A inceput repriza a doua!

45' Se termina prima repriza!

36' Galben Grigore - fault la 20 de metri de poarta lui Coman

32' Roman e aproape sa deschida scorul!

31' Rapid incepe sa atace!

26' Dani Coman retine o lovitura din 6 m!

21' Deac centreaza perfect din corner, Marcos Antonio trimite putin pe langa poarta!

17' Ploua torential in Austria, lucru care ingreuneaza jocul celor doua echipe

12' Oros intervine bine la un atac al ucrainienilor! Nu prea s-au intalnit cu mingea pana acum atacantii Rapidului

6' Razvan Lucescu tipa la aparare si ii lauda pe cei doi fundasi centrali "Bine, Cristi! Bine, Marcos!" (n.r. Cristi Oros, Marcos Antonio) Se apara bine rapidistii! Nicio ocazie importanta pana acum.

1' A inceput amicalul din Austria!

Tiki-taka se muta in Giulesti sezonul asta! Cel putin asa promite Razvan Lucescu, care va juca 4-3-3 la Rapid, un sistem extrem de ofensiv!

Giulestenii se bat cu Karpaty Lvov in primul amical al verii.