Pandurii 3 - 1 FC Arges

Superliga
Data publicarii: Luni 25 August 2008, 21:24
Data actualizarii: Luni 25 August 2008, 23:40

Pandurii lui Neagoe obtin prima victorie in aceasta editie a Ligii I reusind sa bata cu doi jucatori in minus pe FC Arges cu scorul de 3-1 egaland echipa Pitesteana in clasament.

Pandurii Tg Jiu: Stanca - Popete, Chibulcutean, Rus, Mandrean - Orac, Vancea, Pacurar, Vasilache - I. Iordache, Piturca

FC Arges: Bosneag - Bazzi, Lacusta, Cazan, Chita - Doman, Tanase, Carstoiu, Nastasie - A. Iordache, Dulcea

minutul 90+4 - Finalul meciului Pandurii Tg Jiu reuseste sa invinga pe FC Arges cu scorul de 3-1 in urma unui meci in care au avut doua eliminari.

minutul 90+2 - Centrarea lui Nastasie este reluata de Dulcea peste poarta celor de la Tg. Jiu

minutul 90 - Arbitrul asistent indica de pe margine 4 minute de prelungire

minutul 89 - Ilie Iordache "croseteaza" prin defensiva pitesteana, paseaza pentru Vasilache, dar acesta suteaza mult pe langa

minutul 82 - Schimbare la FC Arges: iese Carstoiu accidentat si intra Valentin Stan

minutul 81 - Accidentare grava a lui Carstoiu dupa interventia lui Piturca. Fotbalistul argean sufera o fractura la piciorul stang

minutul 80 - Cartonas rosu O noua eliminare pentru cei de la Pandurii. Alex Piturca il faulteaza pe Carstoiu si primeste rosu direct

minutul 74 - Schimbare la Pandurii: iese Robert Vancea accidenatat si intra Adrian Rusu

minutul 69 - GOL Pandurii Lovitura de la 11 metri este executată de Vasilache. Mijlocasul suteaza in dreapta portarului si reuseste sa marcheze

minutul 68 - Dupa o desfasurare haotica a meciului, Pacurar este faultat in careu si se acorda penalty

minutul 63 - Roberto Boboaca se afla la debutul sau în Liga I, fiind la primul sau meci pentru pitesteni in prima divizie

minutul 62 - Schimbare la Pandurii: iese Orac si intra Florin Stanga

minutul 61 - Schimbare la FC Arges: iese Doman, iar in locul lui intra Roberto Boboaca

minutul 57 - Vasilache centreaza perfect pentru Ilie Iordache, acesta reia intr-un fundas advers dar arbitrul nu acorda corner

minutul 56 - Ad Iordache face o cursa extraordinara pe partea stanga a atacului pitestean dar faulteaza

minutul 54 - Schimbare Prima schimbare la Pandurii. Iese Mandrean si intra Ghindeanu

minutul 51 - GOL FC Arges, Doman reduce din diferenta dupa niste balbe in careul oltenilor

minutul 49 - Nastasie reia bine cu capul o centrare dar Stanca apara

minutul 48 - Cartonas galben Pacurar vede si el cartonasul galben

minutul 46 - Schimbare Iese Elias Bazzi si intra Ilie Poenaru

minutul 45+2 - Finalul primei reprize

minutul 45 - Cartonas rosu Popete pleaca mai devreme la cabine. Fundasul oltenilor il faulteaza pe Ad Iordache, primeste galben, fiind al doilea si este eliminat

minutul 41 - Cartonas galben Sergiu Mandrean il faulteaza pe Ad. Iordache si este avertizat

minutul 40 - Cartonas galben Ilie Iordache continua jocul dupa ce arbitrul oprise jocul si primeste cartonas galben

minutul 36 - Lovitura libera batuta perfect de pitesteni, Dulcea reia cu capul periculos, dar Stanca scoate de sub bara

minutul 34 - Sut bun din lovitura libera al lui Dulcea, dar mingea loveste zidul

minutul 32 - GOL Pandurii Tg Jiu, Alex Piturca marcheaza si majoreaza scorul dupa o eroare a lui Bosneag

minutul 31 - Cartonas galben Popete intra tare la Dulcea si primeste cartonasul galben

minutul 28 - GOL Pandurii Tg Jiu, Chibulcutean reuseste sa marcheze dupa o pasa a lui Rus.

minutul 27 - Cea mai mare ocazie a meciului de pana acum. Vasilache centreaza pentru Iordache. Acesta se distreaza cu fundasii pitesteni. Dar sutul sau este deviat in corner

minutul 25 - Pasa buna a lui Vasilache pentru Popete. Acesta din urma urca pe marginea terenului dar centreaza slab.

- Cartonas galben Vasilache il faulteaza inutil pe Bazzi si este avertizat de arbitru

minutul 23 - Vasilache este faultat la 25 de metri de poarta. Arbitrul dicteaza lovitura libera

minutul 19 - Din nou Iordache il "umileste" pe Ghita, dar sutul mijlocasului trece mult peste poarta lui Bosneag

minutul 18 - Faza buna a oltenilor, Iordache se distreaza cu apararea argeseana, centreaza prin fata portii, dar acolo nu se afla niciun coechipier

minutul 17 - Lovitura libera pentru Pandurii. Centreaza Vasilache, dar pitestenii resping

minutul 13 - Cartonas galben Doman primeste cartonasul galben pentru proteste

minutul 11 - Lovitura libera pentru FC Arges. Trage argentinianul Bazzi, dar mingea loveste zidul oltenilor

minutul 10 - Ilie Iordache ii paseza lui Pacurar, acesta suteaza, dar mingea deviata este prinsa de portarul argesenilor

minutul 9 - Faza buna de atac a pitestenilor. Ad Iordache trece de un adversar, dar centrarea sa se opreste in bratele lui Stanca

minutul 7 - Vancea centreaza, dar Orac nu este pozitionat bine in careu si defensiva argeseana respinge balonul

minutul 4 - Cele doua echipe sunt in perioada de tatonare. Nicio ocazie pana acum