Halagian a pus Dinamo la respect: Dinamo 1-1 Bistrita (Andrei Cristea '36/ Keita '68)

Dinamo Gloria Bistrita Superliga
Data publicarii: Duminica 25 Octombrie 2009, 17:10
Data actualizarii: Duminica 25 Octombrie 2009, 20:06

Dinu si Talnar s-au intors la Dinamo cu un egal chinuit acasa, 1-1 cu Bistrita, care acum doua saptamani a incurcat-o la fel pe Steaua in Ghencea. Doar 1500 de oameni au venit sa-l vada din nou in iarba pe Dinu. Acesta n-a stat insa nici pe banca si nici la oficiala, alaturi de sefi.

Dinamo:

Dolha- Pulhac, Moti, Tamas, Molinero- Ad.Cristea, N'Doye, Bostina, Torje- And. Cristea, Alexe
Antrenor: Cornel Talnar

Gloria Bistrita:

Albut- Homei, Nastase, Ciuca, D.Sanmartean- Hora, Achim, L.Sinmartean, Bajenaru- Borbely, Coroian

Min 90:
Ratare incredibila in contul lui Dinamo: Zicu trimite mult peste poarta din 6 metri
Min 82: Keita suteaza foarte bine din marginea careului, mingea este deviata in  corner
Min 81: Niculescu ii ia locul lui Torje
Min 74: Torje este cautat de un balon centrat de pe partea stanga, dar greseste preluarea si faza se stinge
Min 68: Gool Gloria Bistrita:
Keita primeste mingea la marginea careului si il executa pe Dolha cu un sut plasat
Min 58:
Sinmartean executa o lovitura de colt, Achim se inalta si trimite putin peste poarta
Min 52:
Adrian Cristea suteaza fara preluare din 6 metri, mingea trece putin pe langa poarta lui Albut

Min 35:
Tamas trimite o torpila de la 20 de metri, mingea este deviata de albut in bara transversala
Min 32:
Borbely centreaza de pe partea stanga, Hora suteaza din voleu putin pe langa poarta lui Dolha
Min 27:
Torje cade in careu, dar primeste doar cartonasul galben pentru simulare
Min 23:
Andrei Cristea suteaza de la 20 de metri in bocajul fundasului Ciuca
Min 18:
N'Doye reia periculos cu capul centrarea venita de la Bostina, mingea trece putin peste poarte
Min 16:
Alexe patrunde in careu de pe partea dreapta, dar este deposedat de Coroian
Min 12:
Torje centreaza foarte bine in fata portii, Moti nu reuseste sa reia din 6 metri
Min 7:
Alexe suteaza slab din interiorul careului
Min 1:
A inceput partida

Gazdele au deschis scorul prin Andrei Cristea in minutul 36, iar oaspetii au egalat prin Keita in minutul 68.

In minutul 36, Molinero a centrat de pe partea dreapta, iar Andrei Cristea a marcat cu o lovitura de cap, din 6 metri.

Gloria a egalat in minutul 68, cand Lucian Sanmartean i-a intors mingea lui Keita, iar acesta a sutat din careu, la coltul lung, in dreapta lui Dolha.