Viitorul 1-1 CFR Cluj! Pustii lui Hagi au sperat la o noua victorie de senzatie, Maftei a egalat in ultimul minut al prelungirilor!

Viitorul Constanta CFR Cluj Superliga
Data publicarii: Vineri 28 Februarie 2014, 20:30
Data actualizarii: Sambata 01 Martie 2014, 13:01

► Steaua - Dinamo, LIVE din Ghencea! Tot ce nu se vede la televizor: LIVE BLOG Primul D3rby!

Etapa cu numarul 21 a Ligii I dubuteaza cu o partida ce se anunta a fi extrem de interesanta, Viitorul lui Gica Hagi, formatie care a produs primul mare soc al anului, castigand cu 2-1 pe terenul lui Dinamo, urmand sa joace impotriva fostilor campioni de la CFR.

Cu un singur punct obtinut in meciul cu FC Vaslui, CFR-ul, cu Vasile Miriuta pe banca, cauta prima victorie a anului, ardelenii sperand in continuare la un loc de cupa europeana, chiar daca distanta este destul de mare.

CFR Cluj nu va putea conta insa pe doi jucatori important, capitanul Ricardo Cadu si mijlocasul Aitor Monroy fiind suspendati, in timp ce Muniru este accidentat.

"Avem cinci jucatori la limita suspendarii, dar sper ca nu vor fi probleme. Piccolo, Rada, Camora, Djokovic si Pedro sunt la limita cartonaselor galbene", a spus si Vasile Miriuta.