Severin 2-2 Viitorul! Meci superb la Severin! Doua goluri ANULATE in cinci minute! Dica ii salveaza pe pustii lui Hagi!

Liga I Viitorul Constanta Superliga
Data publicarii: Luni 26 Noiembrie 2012, 19:01
Data actualizarii: Luni 26 Noiembrie 2012, 20:35

Pustii lui Hagi au avut un meci mai greu decat se asteptau, smulgand cu greu un rezultate de egalitate. Dica, Benzar si Vancea, de doua ori, au reusit sa inscrie golurile partidei.

Echipe de start:

Severin: Stetca - Mitici, Durimel, Dandea, Barry - Moutinho, Olah - Neacsa, Dragalina, Zaharia - Vancea

Rezerve: Iordan - Giurgiu, Thomas, Baleica, Patrascu, Arnautu

Viitorul: Buzbuchi - Balasa, Bejan, Larie, Tosca - Lazar, Benzar, Vastag -  Chitu, Alibec, Dica

Rezerve: Vitca - Turcu, Herea, Albu, Carstocea, Gavra, Putanu

___________________________________________________________________________________________

FINAL DE MECI

Min 91: Inca un gol anulat; de aceasta data oaspetii reusesc sa inscrie, dar tusierul este pe faza si ridica fanionul

Min 87: Chitu este inlocuit de Carstocea

Min 83: Zaharia reuseste sa inscrie pentru 3-2, dar golul este anulat pe motiv de offside

Min 82: Dica este inlocuit de Albu

Min 81: Galben pentru Moutinho

Min 74: Stetca retine sigur sutul bomba expediat de Benzar

Min 67: Herea intra in locul lui Lazar

Min 60: Dubla schimbare la gazde: Iese Neasca, intra Buleica; Iese Dragalina, intra Arnautu

Min 51: GOOOL VIITORUL! Dica egaleaza dupa doar doua minute! Chitu a trimis de la distanta, mingea a lovit bara, iar Dica, pe faza, a trimis in plasa lui Stetca

Min 49: GOOOL SEVERIN! Vancea ii aduce in avantaj pe severineni

PAUZA

Min 40: Zece minute fara nicio ocazie de gol; ritmul insa este extrem de sustinut

Min 29: Buzbuchi, aproape sa comita o gafa uriasa; a retinut in doi timpi o minge trimisa slab de un adversar

Min 20: Moutinho incearca un nou sut de la distanta,

Min 14: GOOOOOL SEVERIN! Vancea egaleaza cu o lovitura de cap din interiorul careului!

Min 7: GOOOOOOL VIITORUL! Benzar inscrie dupa un contra-atac scoala al echipei sale!

Min 6: Prima ocazie importanta a meciului. Moutinho trage puternic de la distanta, mingea trece la o palma de poarta