Timisoara salvata de Parks: Otopeni 2-2 Timisoara. (Caramarin 18, Ganea 71, Parks 73, 90)

Superliga
Data publicarii: Duminica 22 Martie 2009, 15:01
Data actualizarii: Duminica 22 Martie 2009, 16:50

Timisoara a salvat un egal la Otopeni in ultimul sfert de ora. Dubla lui Parks l-a scapat pe Balint de alte griji, mai ales dupa egalul cu Gaz Metan de saptaman trecuta! COMENTEAZA AICI EGALUL LUI POLI LA TIMISOARA!

Min90: Parks egaleaza pentru Poli dupa o centrare a lui Kramyan, reluata de Maghera si apoi de Parks!
Min75: Liviu Ganea scapa singur, dar este prins din urma si pierde mingea!
Min73: Timisoara revine in numai un minut prin capul lui Parks!
Min71: Liviu Ganea scapa singur dupa o pasa geniala a lui Negru si il invinge pe Pantilimon la primul sut al sau pe poarta!

Min58: Liviu Ganea ii ia locul lui Victoras Iacob!
46'Schimbare la timisoreni: Curtean ii lasa locul lui Parks.
46'A inceput repriza a doua!
45+1'Prima repriza se incheie.
45'Atacurile Timisoarei sunt mai timide. Jucatorii risca mai putin dupa primirea golului.
36'Prima schimbare la CS Otopeni: Bogdan Panait ii ia locul marcatorul unicului gol de pana acum, Gabriel Caramarin, care s-a accidentat.
32'Vitinha scapa singur pe contraatac. Tusierul semnalizeaza offside.
28'Otopeniul reuseste sa mai echilibreze meciul. Iacob se ciocneste de Pantilimon in incercarea de a relua un balon spre poarta.
20'Karamyan centreaza din nou periculos, iar Gigel Bucur a fost blocat la timp.
18'Gol CS Otopeni!!! Caramarin scapa pe contraatac, preia excelent un balon, intra in careu si il invinge pe Pantilimon la prima faza periculoasa a echipei sale!
14'Timisorenii se afla la conducerea acestui meci, practicand un presing sacaitor pentru gazde.
8'Karamian a centrat pentru Bucur, insa sutul acestuia a fost respins in corner.
3'Cartonas galben vazut de Parvu.
1'A inceput meciul!

Timisoara: Pantilimon, Badoi, Luchin, Cisovsky, Latovlevic, Curtean, Alexa, Stancu, Karamian, Bucur, Magera
Otopeni: Munteanu, Ivan, Rada, Diogo, Vitinha, Menassel, Pirvu, Negru, Lazic, Iacob, Caramarin