VIDEO! Kaka, primul gol dupa 44 de zile de absenta, din pasa lui CR9! Zaragoza 1-2 Real!

Data publicarii: Duminica 25 Aprilie 2010, 15:25
Data actualizarii: Duminica 25 Aprilie 2010, 15:27

Meci cu mari emotii pentru Real Madrid la Zaragoza. Titlul in Spania e mai strans ca niciodata. Un singur punct se afla intre Barcelona si Real Madrid.

Kaka a revenit cu gol la Real! 44 de zile a stat accidentat, iar omul cu pasa decisiva a fost Cristiano Ronaldo. Raul a deschis scorul in minutul 50 al meciului, in ceea ce poate fi ultima sa luna la Real Madrid. Zaragoza a egalat 11 minute mai tarziu, prin Colunga, pentru ca in minutul 82, Kaka sa marcheze pentru 2-1 cu un sut la coltul lung din 8 metri.

Zaragoza: Roberto, Ponzio, Jarosik, Contini, Obradovic, Edmilson, Gabi, Arizmendi, Ander, Elisu, Suazo

Rezerve: Arizmendi, Lopez, Babic, Rarrizo, Colunga, Paredes, Pulido

Real Madrid: Casillas, Arbeloa, Sergio Ramos, Garay, Marcelo, Gago, Xabi Alonso, Guti, Van der Vaart, Cristiano Ronaldo, Higuain

Rezerve: Benzema, Kaka, Lass, Metzelder, Raul, Granero, Diarra, Dudek

0-1, min 50: Raul
1-1, min 61: Colunga
1-2, min 82: Kaka