Gaz Metan 1-2 Otelul! Inca un meci nebun pentru Grigoras: Benga si Vancea intorc rezultatul in 10 minute! Toate fazele partidei:

Liga I Gaz Metan Medias Otelul Galati Superliga
Data publicarii: Sambata 11 Mai 2013, 19:12
Data actualizarii: Sambata 11 Mai 2013, 20:35

►Cea mai tare finala Europa League: CHELSEA - BENFICA, miercuri 21.45, IN DIRECT la ProTV si pe voyo.ro

Echipele de start:

Gaz Metan Medias: Plesca - Trtovac, Muth, Markovic, Petre - Nicandro, Buzean - Eric - Avram, Bawab, Roman

Rezerve: Greab, Radovic, Frasinescu, Todea, Ciuca, Munteanu, Vitinho

Otelul: Grahovac - Carja, Sarghi, Benga, Popescu - Neagu, Filip, Iorga - Astafei, Paraschiv, Vancea

Rezerve: Simaitis, Ljubinkovic, Antunes, Stromajer, Marquinhos, Băjenaru, Murgoci

Min 72: Schimbare la Gaz Metan: iese Bawab, intra Munteanu

Min 69: Ocazie mare pentru gazde; sutul lui Roman s-a dus direct in Grahovac. Arbitrul fluierase insa ofsaid

Min 63: Schimbare la Otelul: iese Astafei, intra Antunes

Min 60: GOOOL Otelul! Vancea inscrie un gol superb dupa un sut la vinclu. Otelul intoarce scorul in doar 10 minute

Min 50: GOOOOL Otelul! Benga egaleaza dupa o greseala flagranta a defensivei gazda!

Min 48: GOOOL Avram! Gazul deschide scorul. Nou intratul Vitinho a centrat pentru golul de 1-0

Min 46: Schimbare la Gaz Metan: iese Petre, intra Vitinho

PAUZA

Min 41: Gabi Paraschiv primeste un cartonas galben

Min 29: Astafei are o sansa imensa, insa preluarea sa in marginea careului mic este complet ratata

Min 18: Iorga suteaza puternic, mingea loveste transversala

Min 4: Eric are o prima ocazie importanta. Sutul sau din 16 metri a fost respins in fata de Grahovac. Nicandro nu a reusit sa profite si a sutat tot in portarul Otelului