CFR Cluj 1-0 Botosani | Fosta campioana castiga dramatic cu un gol pe final si urca pe loc de Play Off, desi a plecat de la -6

Liga I Astra CSU Craiova Dinamo Steaua Superliga
Live Blog
Liga I, etapa a 15-a
Data publicarii: Luni 07 Noiembrie 2016, 20:29
Data actualizarii: Luni 07 Noiembrie 2016, 23:00

Urmarim si comentam impreuna meciurile etapei a 15-a din Liga I pe www.sport.ro si Facebook/Sport.ro

20:28 07 Nov

CFR Cluj 1-0 FC Botosani

Fazele cheie

Min 89 - GOOOL CFR | Larie inscrie din cadere, cu adversar in spate, dupa o centrare venita din lovitura libera

Echipele

CFR: Marc - Tiago Lopes, Larie, Horj, Camora - Rus, Tomislav - Nouvier, Ruiz, Paun - Bud
Rezerve: Minca, Muresan, Chirita, Neagu, Omrani, Negrut, Peteleu

Botosani: Iliev - Dimitrov, Miron, Burca, Musat - Vasvari, Bordeianu - Golofca, Willie, Fulop - Astafei
Rezerve: Albut, Plamada, Cucu, Patache, Heghelegiu, Popovici, Corban
18:00 06 Nov
Astra 2-0 Pandurii

Min 52 - GOOOL Astra | Ionita scapa excelent de Vasiljevic si inscrie cu un sut pe jos, pe sub Stanca

Min 40 - GOOOL Astra | Teixeira deschide scorul cu un sut absolut superb din marginea careului, fara sperante pentru Stanca

Echipele de start

Astra: S. Lung - Sapunaru, Geraldo, Fabricio, Al. Stan - Seto, Teixeira - Al. Ionita, Budescu, Nicoara - Romario
Rezerve: Gavrilas, Oros, Boubacar, Lovin, R. Alves, V. Gheorghe, Balaure

Pandurii: Stanca - Antal, Ungurusan, Vasjlievic, Grecu - Sanmartean, Rauta - Herea, Voiculet, Parcalabu - V. Alexandru
Rezerve: Lazar, Trocan, Hlistei, Trifu, Mrzljak, V. Munteanu, David
13:46 05 Nov

FC Voluntari 1-0 Concordia Chiana

Min 90+3. GOL VOLUNTARI!
Cernat deschide scorul cu un sut extraordinar!

FC Voluntari:

Balauru - Filipov, Spahija, Cazan, Acsinte - Capatana, C. Lazar, L. Marinescu - Cernat, Ad. Balan, Ivanovici
Rezerve: Petrariu, Leasa, Al. Coman, Novac, Popadiuc, Curelea, G. Deac

Concordia:
Balgradean - Feussi, Tincu, Albu, Bucurica - Gradinaru, R. Costin, M. Cristescu, N. Rosu - Serediuc, Pena
Rezerve: Draghia, Buleica, Melinte, M. Constantinescu, Asanache, Ad. Cristea, Mamele

17:34 04 Nov

Gaz Metan 2-1 CSM Poli Iasi

Min 90+1 - GOOOL Gaz Metan | Gazdele marcheaza golul victoriei in minutele de prelungire, prin Jasmin Trtovac

Min 74 - GOOOL Gaz Metan |
Axente egaleaza cu o lovitura de cap

Min 58 - Gol anulat Mediasului
| Susnjar a trimis in plasa din 2 metri, dupa ce Caparco a respins lovitura de cap a unui alt mediesan, dar golul a fost anulat pentru un ofsaid la fundasul Gazului

Min 47 - GOOOL Iasi
| Mihalache deschide scorul cu concursul portarului Plesca. Portarul Gazului a gafat incredibil

Gaz Metan: Plesca - Cretu, Trtovac, Susnjar, Rugasevic - Danci, Cristea, Buzean - Munteanu, Eric, Llullaku
Rezerve: Marinescu, Roberto Romeo, Zaharia, Bic, Ciprian Petre, Olaru, Axente

CSM Poli Iasi: Caparco - Voicu, Mihalache, Frasinescu, Sato - Mitic, Cretu - Bole, Stefanescu, Tiganasu - Cristea
Rezerve: Hotoboc, Saric, Chelaru, Bosoi, Vasile Gheorghe, Piccioni, Badic

17:32 04 Nov