Astra inca viseaza la Play Off dupa eurogolul lui Budescu si reusita lui Teixeira: Voluntari 1-2 Astra.  ASA 2-0 Botosani

ASA 2-0 Botosani

Min 48: GOOOOL ASA! Morar majoreaza diferenta!

Min 46: GOOOOL ASA! Kuku deschide scorul!

Echipele de start:

ASA: Mingote - G. Matei, Cordos, Dobrosavlevici, Mendy - M. Constantin, G. Muresan - Rus, Zicu, V. Morar - Kuku

Botosani: Iliev - Dimitrov, Pl?mada, Burc?, Musat - Cucu, Vasvari - Astafei, Fulop, Tarnovan - Herghelegiu
13:38 04 Dec

Voluntari 1-2 Astra

Min 63 - GOOOL Voluntari | Meciul rezervelor: Ivanovic, intrat pe parcurs, inscrie pentru 1-2 cu un sut din interiorul careului

Min 52 - GOOOL Astra |
Teixeira, introdus tot la pauza, inscrie pentru 2-0 din centrarea lui Budescu. Constantin Budescu a executat o lovitura libera din aceeasi pozitie din care a marcat, insa de aceasta data a preferat sa centreze

Min 47 - GOOOL Astra
| Budescu, intrat la pauza, inscrie un eurogol, cu un sut dintr-o lovitura libera lateral stanga

Echipele

Voluntari: Balauru - Filipov, Balaur, Spahjia, Acsinte - Lazar, Novac - Capatana, Cernat, Marinescu - Balan
Rezerve: Bornescu, Leasa, Cazan, Lungu, Popadiuc, Ivanovici, Curelea

Astra: Lung - Stan, Ricardo Alves, Sapunaru, Junior Morais - Boubacar, Seto - Ionita, Romario, Nicoara - Alibec
Rezerve: Gavrilas, Moise, Oros, lovin, Balaure, Teixeira, Budescu
20:31 02 Dec

CSM Poli Iasi 1-0 Concordia Chiajna

Min 31 - GOOOL CSM Iasi | Andrei Cristea deschide scorul din pasa lui Vasile Gheorghe

Min 25 - GOL ANULAT Chiajna | Cristesc a trimis in poarta, dar golul a fost anulat pentru un ofsaid la Koenders, care a influentat faza

Echipele

CSM Poli Iasi: Grahovac - Sato, Frasinescu, Mihalache, Bosoi - Cretu, Ciucur - Vasile Gheorghe, Bole, Moldovan - Cristea
Rezerve: Hotoboc, Voicu, Ciuca, Danalae, Tiganasu, Piccioni, Boiciuc

Concodria Chiajna: Draghia - Koenders, Albu, Tincu, Barboianu - Raul Costin, Rosu - Cristescu, Cristea, Ciobanu - Pena
Rezerve: Balgradean, Padovani, Asanache, Rogoveanu, Serediuc, Gradinaru, Marin
20:29 02 Dec