S-au salvat in 10 minute! Gaz Metan 2-2 FC Arges!(Bud '14,Sabou '17/ Tames '69,Voiculet '78)

FC Arges Gaz Metan Medias Superliga
Data publicarii: Miercuri 08 Aprilie 2009, 16:37
Data actualizarii: Miercuri 08 Aprilie 2009, 18:58

Gaz Metan Medias a fost aproape de o victorie acasa cu Arges  unde a condus cu 2-0 insa a incasat 2 goluri in 10 minute si nu a scos decat un punct!

Argesul a fost la un pas de rusine la Medias unde a fost condusa cu 2-0  inca din primele 20 de minute! Minunea insa nu a rezistat mult iar oamenii lui Ionut Badea s-au salvata in repriza a doua cand a lovit de 2 ori in 10 minute!

Pentru Gaz Metan au marcat Bud '14 si Sabou '17. Golurile formatiei FC Arges au fost inscrise de Tames '69 si Voiculet '78.

Gaz Metan Medias a deschis scorul in minutul 14, prin Cristi Bud, care a marcat dupa o recentrare cu capul a lui Boaru.

Florin Sabou a majorat diferenta in minutul 17, cu un sut din marginea careului.
FC Arges a redus din diferenta in minutul 69, prin Iulian Tames, care a marcat din sase metri.

Voiculet a reusit egalarea in minutul 78, cand a marcat cu un sut din centrul careului.
Gaz Metan Medias: 82. Vatca - 2. Grillo, 19. Fl. Lazar, 25. Z. Markovici (6. Nohai '46), 15. Hoban - 21. Todea, 7. Kubala (16. Zaharia '75), 14. Sabou, 22. Parvulescu - 9. Boaru (26. Eric 71), 99. Bud. Antrenor: Cristian Pustai.

FC Arges: 1. Bosneag - 16. Ghita (26. Voicu '24), 5. D. Balasa, 3. Lacusta, 23. Poienaru - 11. Nastasie, 10. Tames (24. V.Stan '81), 4. Bazzi, 9. Cr. Tanase - 13. Dulcea, 20. Ad. Iordache (21. Voiculet '46). Antrenor: Ionut Badea.

Cartonase galbene: Bud '14, Lazar '41, Todea '60 / Lacusta '2, Balasa '43, Bazzi '19