Farul Constanta FC Vaslui Superliga
Data publicarii: Duminica 17 August 2008, 19:40
Data actualizarii: Duminica 17 August 2008, 21:54

Fc Vaslui  a ratat sansa de a trece pe primul loc al Ligii 1, dupa ce a fost invinsa in deplasare de Farul Constanta.

Aflati la prima infrangere din acest sezon, jucatorii Vasluiului au fost neputiciosi in fata avatului jucatorilor lui Farul, desi echipa constanteana a jucat in inferioritate numerica din minutul 20. Scor final Farul-Vaslui: 1-0 si trupa lui Porumboiu ofera sansa istorica pentru Otelul Galati de a se clasa in fruntea clasamentului Ligii 1.

90+5 Final meci Meciul se incheie, iar Vasluiul pleaca fara niciun punct de la Constanta
90+4 Vasluiul este aproape de egalare, dar Curca scoate din fata lui Temwanjera
90+3 Finalul meciului ii surprinde pe elevii lui Ion Marin in atac
90+1 Cartonas galben Munteanu ia cartonas galben dupa ce il faultaza pe Gerlem
89 Arbitrul arata 5 minute de prelungire
89 Vasluiul alerga dupa egalare. Ljubincovic trage de la 18 metri pe langa poarta
88 Cartonas galben Cruceru vede galben dupa ce opreste un contraatac al Vasluiului
87 Vasluiul trece pe langa egalare. Curca scoate senzational un sut al lui Gherghiu de la 16 metri.
83 Schimbare Ultima schimbare la Farul. Iese Voiculet, intra Cruceru.
81 Gheorghiu centreaza de pe partea stanga, dar mingea iese in afara terenului
80 Zmeu centreaza de pe partea dreapta, apararea Farului respinge
78 Gerlem este foarte aproape de a relua o centrare in careu, dar mingea se duce in afara terenului
77 Gheorghiu este surpins in off side
76 Ljubinkovici suteaza de la 30 de metri, dar mingea este deviata in corner
75 Buhus centreaza de pe partea dreapta, insa mingea trece prin spatele portii
74 Gerlem este lansat pe contraatac, dar Kuciak iese la 35 de metri si respinge in out
72 Kuciak respinge cu greu o noua lovitura libera executata de Maxim
68 Temwanjera deviaza o centrare, dar balonul se scurge putin pe langa poarta lui Curca
67 Ocazie uriasa pentru Farul. Voiculet trage in portarul vasluian dupa ce acesta a ramas singur cu Kuciak
66 Vasluiul ataca in valuri
65 Voiculet suteaza de la 20 de metri, dar Kuciak respinge in fata
63 Vasluiul pleaca pe contraatac, dar Teekloh ii opreste pe moldoveni
61' Gheorghiu îi ia locul lui Luz la Vaslui
61' Burdujan este lansat, dar mingea ajunge în braţele lui Curcă
56' Schimbare Iese N'Doye, intră Jovanovic la Vaslui
58' Schimbare Iese Rusmir, intră Pătraşcu
57' Vasluienii trimit din lovitură liberă direct în braţele lui Curcă
56' Schimbare Iese N'Doye, intra Jovanovic la Vaslui
58' Schimbare Iese Rusmir, intra Patrascu
57' Vasluienii trimit din lovitura libera direct in bratele lui Curca
56' Lovitura libera pentru Vaslui de la 18 metri
53' Voiculet executa un corner, insa apararea Vasluiului reuseste sa respinga
52' Farul pune in continuare probleme si Vasluiul nimereste transversala din lovitura libera
52' Farul pune in continuare probleme Vasluiului si Voiculet nimereste transversala din lovitura libera
50: Bara pentru Farul! Voiculet centreaza in careu, nimeni nu atinge mingea si aceasta loveste bara.
47: GOL Farul! Gerlem marcheaza cu un sut superb din afara careului!
44'
Arbitrul de margine indica 2 minute de prelungire
43' Aliuta trage peste poartă de la 16 metri dupa o actiune bine construita de elevii lui Hizo
41' Maxim executa o lovitura libera in zid, mingea ajunge la Gerlem, care era in off side 40' Teekloh rateaza ocazia de a deschide scorul dupa ce trage pe langă poartă de la 13 metri
39' N'Doye trage peste poarta de la 25 de metri
36' Centrare a lui Burdujan de pe parte stanga pentru Ljubinkovic, aflat in careu, dar acesta din urma faulteaza in atac
35' Vasluienii nu profita de superioritatea numerica si se mulţumesc sa se apere si să plece pe contraatac
33' Maxim trage dezamagitor din lovitura libera de la 22 de metri
32' Vasluiul pleaca pe contraatac, dar moldovenii faulteaza in atac
30' Burdujan centreaza de pe partea stanga, dar Curca prinde cu siguranta
29'
Burdujan primeste o centrare in careu, insa faulteaza in atac
27'
Desi evolueaza in inferioritate numerica, Farul continua sa atace si sa-i puna probleme lui Kuciak
25'
N'Doye suteaza peste poarta de la 16 metri, dupa o faza frumoasa construita de vasluieni
20' ELIMINARE LA FARUL! Vlas a primit cartonasul rosu!

16' Sut din cadere al lui Chico de la 16 metri, dar Kaciuk retine cu siguranta
14' Ocazie uriasa de gol pentru Farul. Gerlem suteaza pe langa dupa ce a ramas singur cu portarul.
11' Farul a început mai bine meciul si s-a instalat in jumatatea Vasluiului
9' Constanta pleaca pe contraatac, Gerlem intra in careu, dar apararea vasluiana reuseste sa respinga
3' Aliuta trage mult pe langa poarta dupa o lovitura libera de la 20 de metri
2' Farul are prima ocazie. Gerlem suteaza pe langa poarta de la 7 metri, lateral dreapta, talonat de un adversar

Farul: Adrian Vlas, Cosmin Bacila, Ion Barbu, Cristian Schiopu, Florin Maxim, Dejan Rusmir, Claudiu Voiculet, Kehinde Fatai, William Gerlem, Chico Fernandez, Ben Teekloh.