Farul 1-4 Steaua (Gosic/Semedo, Stancu, Kapetanos, Szekely)

Farul Constanta LIVE Steaua Superliga
Data publicarii: Sambata 13 Septembrie 2008, 21:20
Data actualizarii: Sambata 13 Septembrie 2008, 23:43

Steaua e gata pentru Liga. Fara multi dintre titularii de drept, Steaua a scapat de penalty-ul ratat de Maxim si a pornit tavalugul. Cu Semedo, Szekely si Kapetanos la primul gol pentru Steaua, Toja si compania ii asteapta pe nemtii de la Bayern.

93: Szekely inscrie primul gol la Steaua
90: Farul nu s-a predat si Cosic a marcat golul de onoare
89: Kapetanos inchide tabela cu primul sau gol la Steaua
86'Szekely suteaza de la marginea careului, insa mingea se trece peste poarta lui Curca.
81'Schimbare Iese Lovin, intra Abel Moreno.
80'Cartonas galben Kapetanos primeste cartonasul galben dupa ce a sutat in minge dupa fluierul arbitrului.
78'Schimbare Iese Mendy, intra Nae.
77'Kapetanos este lansat in careul constantenilor, dar sutul sau trece mult peste poarta aparata de Curca.
75'Schimbare Iese Arthuro, intra Kapetanos.
72'Ocazie imensa pentru Farul. Rusmir suteaza peste poarta lui Curca de la marginea careului.
71'Cartonas galben Dejan Rusmir primeste cartonasul galben.
69'Ocazie pentru Steaua. Szekely suteaza din lovitura libera, insa Curca respinge cu greutate in corner.
67'Semedo ii paseaza lui Arthuro la marginea careului, dar brazilianul nu reuseste sa preia.
64'Combinatie spectacol a stelistilor, dar Arthuro nu receptioneaza pasa lui Semedo.
62'Corner pentru gazde. Maxim executa, dar apararea stelista respinge. La faza imediat urmatoare, Rusmir trage din interiorul careului, dar balonul se scurge pe langa poarta lui Cernea.
60'Szekely suteaza de la 20 de metri, dar mingea trece pe langa poarta lui Curca.
59'Schimbare Prima schimbare la Steaua. Iese Toja, intra Szekely.
58'Schimbare Iese Fatai, intra Gosic.
58'Desi au un om in plus, stelistii nu si-au creat nicio ocazie mare de gol.
56'Goian ii trimite un lung de linie lui Bogdan Stancu, dar atacantul Stelei faulteaza in atac.
55'Arthuro centreaza pentru Bogdan Stancu, dar pasa brazilianului este prea lunga.
51'Cartonas galben Ben Teekloh primeste cartonasul galben dupa un fault asupra lui Arthuro.
50'La faza imediat urmatoare, Fatai este surprins in pozitie de offside.
49'Ocazie imensa pentru Farul. Fatai nu reuseste sa il invinga pe Cernea din 6 metri.
48'Arthuro este surprins in pozitie de offside.
46'Schimbare A iesit Voiculet, a intrat Farmache.
46'Inceput repriza a doua

45: Constantin fluiera finalul primei reprize
39'Tiago incearca sa il lanseze pe Toja, dar Barbu intervine salvator respingand mingea pana la Curca.
38'Ogararu centreaza pe jos, mingea ajunge la Toja, dar columbianul rateaza preluarea permitand apararii constantenilor sa respinga.
37'Ocazie pentru Steaua. Bogdan Stancu suteaza de la marginea careului, insa Curca se intinde si respinge in corner.
34'Cartonas rosu Bacila este eliminat dupa o intrare criminala asupra lui Petre Marin.
30: Bogdan Stancu dubleaza din centrarea caeluiasi Semedo
29: Semedo marcheaza primul gol pentru Steaua cu o lovitura direct din corner
15'Ogararu incearca sa il lanseze pe Toja, insa serviciul fostului jucator al Ajax-ului este imprecis.
15'Toja a centrat de pe partea stanga, dar Ogararu a gresit preluarea. Astfel, faza ramane fara niciun rezultat.
13'Steaua inca nu si-a creat nicio mare ocazie de gol la poarta lui Curca. Lovin incearca un sut de la 25 de metri, dar mingea se scurge pe langa poarta.
12'Maxim obtine o lovitura libera dupa ce a fost busculat de Toja. Faza ramane fara niciun rezultat.
11'Semedo reia cu capul, insa balonul trece peste poarta lui George Curca.
Min8: Cernea apara penalty-ul dictat de Augustus Constantin

Steaua: Cernea - Ogararu, Goian, Ghionea, P. Marin - Lovin, Tiago - Semedo, B. Stancu, Toja - Arthuro