Farul 2-1 Bistrita (Rusmir, Chico / Hora)

Farul Constanta Gloria Bistrita LIVE Superliga
Data publicarii: Sambata 30 August 2008, 19:42
Data actualizarii: Sambata 30 August 2008, 21:47

Gloria a intrat in hora repede la Constanta. Hora a deschis scorul din pasa lui Vagner. Farul a revenit insa prin  Rusmir si meciul parea sa se termine la egalitate. Chico a adus insa fericirea pe litoral si victoria Farului, care depaseste Bistrita in clasament.

90'Gol Chico marcheaza pentru Farul!
89'Cartonas galben Ben Teekloh este avertizat pentru o intrare la Velcovici, care profita de ocazie pentru a mai castiga cateva momente de respiro pentru colegii sai
88'Bacila centreaza, dar balonul este respins de Ciprian Petre
86'Vagner acuza o lovitura, dupa un duel cu Maxim. Deaconu permite interventia echipei medicale.
85'Rusmir faulteaza in atac
84'Frasinescu are un moment de neatentie si Chico poate profita, dar fundasul Gloriei revine si respinge.
83'Gerlem centreaza de pe dreapta, Tatarusanu iese, dar se loveste de Frasinescu si nu reuseste sa retina balonul. Deaconu lasa jocul sa continue, insa portarul cere interventia echipei medicale
80'Borbely are nevoie de ingrijiri medicale.
79'Gerlem centreaza pentru Gosic, dar Tatarusanu prinde fara probleme
78'Chico preia un balon in careul Bistritei, trage slab si se prabuseste cerand fault, dar Deaconu nu se lasa pacalit.
77'La prima atingere de balon, Coroian incearca o lansare spre Borbely, dar pasa este prea lunga
76'Schimbare Ultima schimbare pentru Gloria Bistrita. Intra Coroian, iese marcatorul golului, Ioan Hora.
73'Al treilea corner pentru Farul in tot atatea minute. Maxim executa bine, Ion Barbu se inalta dar nu reuseste sa retrimita spre poarta
72'Schimbare A doua schimbare pentru Gloria. Iese Diogo, intra Velcovici
70'Voiculet executa un corner de pe partea stanga, dar balonul este prea inalt si nimeni nu il poate relua spre poarta!
69'Lovitura libera pentru Farul! Maxim suteaza in forta de la 30 de m! Tatarusanu respinge cu greu, doar pana la Gerlem care suteaza, dar portarul se opune iar! Vagner acuza o lovitura si este cazut la marginea careului
66'Maxim suteaza de la mare distanta, dar Tatarusanu retine calm
64'Schimbare si la Gloria. Intra Emerson, iese Achim
63'Gerlem centreaza de pe stanga, in careu este Gosic, dar Frasinescu respinge in corner
61'Schimbare Prima schimbare la Farul. Iese Fatai, intra Dragan Gosic
60'Cartonas galben Frasinescu este avertizat pentru un fault dur la Gerlem
56'Rusmir scapa pe contraatac, insa o interventie decisa a lui Marginean blocheaza actiunea Farului
55'Diogo obtine un fault chiar in coltul din dreapta al terenului. Centreaza C. Petre, dar Schiopu se inalta si respinge!
53'Atac purtat in viteza de elevii lui Ion Marin, mingea ajunge in apropierea careului de 16 m, unde Vagner reuseste sa blocheze o combinatie intre Rusmir si Gerlem.
49'Bistritenii incep in ofensiva a doua repriza, dar nu au reusit inca sa puna in pericol poarta lui Curca
46'Bistritenii incep in ofensiva a doua repriza, dar nu au reusit inca sa puna in pericol poarta lui Curca
46'Inceput repriza a doua

45+1'Ratare uriasa pentru Farul! Fatai avanseaza pe dreapta, centreaza din marginea careului mare, balonul ajunge la Gerlem care rateaza cu nonsalanta, cu poarta goala de la doar 8 m
44'Maxim executa in forta, dar balonul este blocat de zid. Vagner se resimte
43'Lovitura libera pentru Farul de la 28 de m
41'O noua lovitura de colt executata de Ciprian Petre. Barbu reuseste sa respinga, bistritenii cer penalty, dar Deaconu lasa jocul sa continue
39'Corner pentru Gloria. Ciprian Petre centreaza, balonul este "balbait" de apararea Farului, dar in cele din urma Curca reuseste sa retina
37'Cel mai activ om al constantenilor in prima jumatate de ora, Gerlem, a fost anihilat prin mutarea lui Ciprian Petre pe banda stanga. Farul nu mai reuseste sa construiasca actiuni periculoase
35'Meciul si-a pierdut din intensitate, majoritatea fazelor se desfasoara in apropierea cercului de la centrul terenului si sunt intrerupte, cel mai des, prin faulturi.
31'Voiculet suteaza de la 30 de m, Tatarusanu prinde.
29'Farul recupereaza balonul si scapa pe contraatac. Bacila centreaza, dar mingea este respinsa in corner
28'Actiune prelungita de atac a bistritenior. Balonul a traversat terenul in posesia elevilor lui Sabau, insa constantenii au blocat toate centrarile Gloriei.
25'Fatai cade in careul Gloriei, dupa un duel cu Muresan, dar Deaconu nu fluiera "11" m
24'Gol Rusmir aduce egalarea! Mijlocasul Farului patrunde ca "prin branza" in apararea Bistritei si il "executa" pe Tatarusanu cu un sut plasat din apropiere!
23'Ciprian Petre suteaza de la 30 de m, din pozitie centrala, dar mingea este retinuta de Curca
21'Corner pentru Farul! Constantenii executa slab si Gloria pleaca pe contra-atac. Mingea ajunge la Ciprian Petre, care face o cursa de 30 de m, dar este deposedat dupa o incercare de dribling in fata lui Maxim
18'Emotii pentru Curca! Diogo primeste un balon in marginea careului si suteaza din vole, mingea este respinsa cu greu de portarul Farului!
16'Gerlem suteaza de la 16 m, Tatarusanu retine in doi timpi.
15'Fatai trimite o "diagonala". La primire este acelasi Gerlem. Brazilianul preia in careu si incearca o recentrare, dar bistritenii resping.
12'Gerlem primeste o pasa de la Voiculet, trece balonul pe langa Frasinescu, dar fundasul Gloriei faulteaza
10'Replica rapida a constantenilor! Balonul a ajuns rapid la marginea careului bistritean, Voiculet incearca o angajare pentru Gerlem, dar Deaconu fluiera off-side
9'Gol Bistrita deschide scorul! Vagner centreaza de pe dreapta, balonul ajunge la Hora care, liber la 8 m de poarta lui Curca, suteaza din prima si marcheaza!
7'Gerlem primeste o noua pasa de la Teekloh, incearca o patrundere, dar este deposedat de fundasii Gloriei
4'Teekloh incearca sa il angajeze pe Gerlem, insa Deaconu fluiera "fault in atac" la duelul dintre brazilian si Vagner.
1'Inceput de joc Arbitrul fluiera startul partidei

Pentru rezultate LIVE, statistici si clasamente intra pe sport.ro/livescores.