Dinamo 4-1 Gloria Buzau (Danciulescu x2, Bratu, Diogo (aut.) / Diogo)

Data publicarii: Sambata 16 August 2008, 21:42
Data actualizarii: Sambata 16 August 2008, 23:35
Dinamo a facut instructie cu Gloria Buzau, pe care a invins-o cu scorul de 4-1.

Dinamo: Bogdan Lobont, Sergiu Homei, Cosmin Moti, Lucian Goian, Cristian Pulhac, Gabriel Torje, Vojislav Vranjkovic, Adrian Ropotan, Adrian Cristea, Ionel Dănciulescu, Florin Bratu.

Gloria Buzau:
Adrian Minca, Emil Ninu, Diogo Silva, Alexandru Tudose, Dino Eze, Luis Dias, Alexandru Filip, Catalin Vlaicu, Claudiu Ionescu, Alin Litu, Pinto Tavares.

80' GOL GLORIA BUZAU! Diogo inscrie golul de onoare.

74' GOL DINAMO! Bratu inscrie pentru 4-0!

68' Dănciulescu scapă singur cu portarul advers şi ratează pentru a treia oară din situaţie de unu la unu cu Mincă. De această dată, după ce l-a depăşit pe nefericitul portar, a tras în plasa laterală.

66' Schimbare Ultima schimbare la Buzău. Noul antrenor al Gloriei îl schimbă pe Dino Eze, cu Vigariu.

66' Fază de atac prelungită la poarta lui Mincă, dinamoviştii combină nestingherit în careul advers, fără ca vreun fundaş să reacţioneze.

64' Schimbare A doua schimbare a Gloriei:Săceanu intră în locul lui Liţu, unul dintre cei mai slabi jucători de pe teren.

63' Homei urcă pe partea dreaptă, centrarea sa fiind respinsă de Diogo da Silva. De această dată fundaÅŸul Gloriei are o intervenÅ£ie sigură.

60' Dănciulescu îi pasează lui Moţi, dar fundaşul dinamovist nu a înţeles intenţia atacantului şi nu a mai urmărit mingea.

58' Pulhac intervine în ultimul moment la un şut din interiorul careului al lui Tavarez.

56' Schimbare Ninu este înlocuit de Stere Guda, un jucător care până sezonul trecut i-a aparţinut clubului din Ştefan cel Mare.

55' Cartonas galben Alexandru Filip este avertizat de arbitru după o intrare impudentă.

54'
Centrare-şutată a lui Homei, iar Moţi reia puţin pe lângă poartă.

48' GOL DINAMO! Diogo da Silva inscrie un autogol!

PAUZA!

45' GOL DINAMO! Danciulescu realizeaza dubla!

42'In ultimele minute, jocul a devenit destul de lent, niciuna dintre echipe nu a reusit sa creeze faze periculoase.

40' Moti rezolva elegant o faza in care Tavarez avea prim-planul.

39' Ropotan este din nou faultat, se pare ca inchizatorul dinamovist este tinta predilecta a buzoienilor.

36'Ad. Cristea trece in viteza de un fundas al Gloriei, ii paseaza lui Ropotan, dar acesta trage slab, pe langa poarta.

33' Bratu accelereza pe partea stanga, dar este oprit in ultimul moment de Ninu, care intervine decisiv si acorda corner.

30' Cartonas galben Cl.Ionescu primeste galben, dupa un fault din spate asupra lui Ropotan.

29' Tavarez il gaseste pe Dino Eze avansat, iar sutul acestuia din urma este retinut de portarul "cainilor".

28' Cl.Ionescu incearca o executie surprinzatoare de la mare distanta, dar "Lobby" este atent si trimite in corner.

27'
Danciulescu rateza din nou singur cu portarul. Dupa o pasa superba a lui Ad. Cristea, atacantul trage slab.

26' Pulhac este deschis pe flanul stang, dar centrarea fundasului dinamovist nu ajunge nici la Bratu, nici la Danciulescu.

25' Bratu obtine un corner, dupa ce a luat o actiune pe cont propriu. Centrarea lui Torje, din corner, este defectuoasa.

23' Litu este faultat de Vranjkovic, la 35 de metri de poarta lui Lobont. Centrarea lui Cl.Ionescu este retinuta de portarul dinamovist care il lanseaza pe Ad.Cristea pe contraatac, dar mingea nu este ajunsa de mijlocas.

20' Luis Dias il gaseste pe Dino Eze pe partea stanga, dar centrarea acestuia este respinsa de Homei.

16' Ocazie imensa pentru Dinamo; din 6 metri, acelasi Danciulescu, gasit excelent de Torje, trage in Minca. Mingea revine in teren, iar Silva este aproape de un autogol, insa Minca are un alt reflex senzational si acorda corner.

14' Dupa golul marcat, echipa din Stefan cel Mare nu mai e la fel de incisiva, Gloria reusind sa aiba o posesie prelungita.

12' Torje acuza o accidentare, dupa un contact dur cu un fotbalist al Gloriei.

9'
Cartonas galben Danciulescu primeste galben, dupa ce si-a scos tricoul la gol. Pe acesta, atacantul inscriptionase un mesaj de incurajare pentru Zicu.

8' GOL DINAMO!!! Danciulescu deschide scorul!

4'
Dinamo s-a instalat in jumatatea adversa de teren si combina nestingherit.

3' Bratu este lansat in adancime de Ropotan, atacantul prelungeste pentru Ad. Cristea, dar sutul acestuia trece peste poarta.

2' Ropotan este faultat la 30 de metri distanta de poarta lui Minca. Lovitura libera executata de Vranjkovic este respinsa in corner de Ninu.

1' Inceput de joc Dinamo are lovitura de începere.