"12" fara victorie pentru Steaua: Craiova 0-0 Steaua

LIVE Steaua Universitatea Craiova Superliga
Data publicarii: Vineri 21 Noiembrie 2008, 20:26
Data actualizarii: Vineri 21 Noiembrie 2008, 22:43

Egal cu Dinamo, egal cu Rapid, egal cu Timisoara, si ... egal cu Craiova. Dorinel Munteanu ramane fara victorie, Steaua are 12 meciuri fara "bucurie", Craiova 10 meciuri fara sa-i bata pe cei din Ghencea. Ajutata si de CFR, Stiinta urca pe trei si asteapta meciul de la Vaslui.

90+3'Final meci Fluier final. Partida se incheie la egalitate, 0-0, iar Steaua e la cel de-al 12-lea meci fara victorie
90+1'Intrare tare, din spate, a lui Goian, la Baird, stelistul este iertat de Tudor. Goian avea un galben
90+1'Trei minute de prelungire
90'Lovitura de colt pentru Universitatea, Baird reia cu capul mult peste poarta
89'Cartonas galben P. Marin primeste si el un galben
89'Centrare de pe partea stanga, Baird reia cu capul, din 8 metri, balonul este deviat de Ghionea, retine Zapata
87'Schimbare Ultima mutare si la Universitatea. Barbu intra in locul lui Barboianu
86'Schimbare Ultima schimbare la Steaua. Nicolita este inlocuit de Ochirosii
83'Szekely se complica in careul Universitatii, intr-o pozitie favorabila. Sutul stelistului este blocat de un fundas
82'Schimbare Schimbare la Universitatea. Mihai il inlocuieste pe fratele sau, Florin Costea
81'Cadere a lui Szekely in careul craiovean, dupa un duel cu doi fundasi olteni. Se putea dicta penalty. Stelistul a fost tinut putin de tricou, apoi a cazut in careu, Tudor nu a dictat nimic
80'Universitatea domina finalul de repriza si inghesuie Steaua in propria jumatate
78 Costea executa lovitura libera foarte bine, peste zidul stelist, Zapata e simplu spectator, dar balonul trece putin pe langa vinclul din dreapta al portii steliste
77'Lovitura libera pentru Stiinta, din apropierea careului stelist, din pozitie centrala, dupa un hent al lui Goian.
76'Ocazie importanta pentru Universitatea. Wobay patrunde in careul stelist, suteaza printre picioarele lui P. Marin, Zapata scoate cu varful degetelor
74'P. Marin trimite slab, in careul Universitatii, de pe partea stanga, resping olteniii
66'Schimbare O noua schimbare la Steaua. Lovin intra in locul lui O. Petre
61'Lovitura de colt pentru Steaua, de pe partea dreapta. Nicolita trimite in careu, Goian si Ghionea faulteaza in atac
59'Schimbare Prima schimbare si la Universitatea. Prepelita, accidentat, este inlocuit de V. Gaman
57'D. Stoica executa lovitura libera de la 30 de metri, balonul loveste pamanul in fata lui Zapata, portarul columbian reuseste sa respinga balonul cu pieptul
55'Cartonas galben Golanski primeste un cartonas galben
55'Lovitura libera pentru Steaua, de pe partea stanga. Nicolita incearca poarta de la mare distanta, Bornescu e la post
53'Schimbare Prima mutare a lui Dorinel. Semedo este inlocuit de Szeleky
52'Ocazie uriasa pentru Steaua, Radoi este aproape de un gol fenomenal. Capitanul Stelei trimite puternic de la mijlocul terenului, Bornescu este surprins putin iesit, dar se repliaza si reuseste in ultima clipa sa devieze balonul in bara transversala
52'Ocazie mare petnru Steaua. Contraatac supranumeric al ros-albastrilor, Semedo scoate inapoi pentru B. Stancu, sutul atacantului stelist din apropierea limitei careului mare este blocat de un jucator oltean
50'Centrarea lui D. Stoica de pe partea dreapta, in careul stelist, este respinsa cu capul de Goian
46' Universitatea Craiova a avut lovitura de start a reprizei secunde

45'Lovitura de colt pentru Steaua. Executa Nicolita de pe partea stanga, O. Petre reia cu capul, mult peste paorta lui Bornescu
43'Pasa a lui Gangioveanu, pentru Wobay, aproape de coltul terenului, pe partea stanga, dar atacantul Universitatii se afla in offside
31'Cartonas galben Mitchell ved esi el galbenul, pentru aceeasi faza
37'Lovitura libera si pentru Craiova, de pe partea dreapta. Resping stelistii
36'O. Petre primeste si el un cartonas galben
35'Ocazie si pentru olteni. Gangioveanu centreaza de pe partea stanga iar Costea reia din prima, de la 10 metri, balonul trece pe langa poarta lui Zapata
34 Lovitura libera si pentru Craiova, de pe partea dreapta. Resping stelistii
33'Radoi executa bine lovitura libera, de la aproape 30 de metri, Bornescu respinge balonul care se indrepta spre vinclul portii Universitatii
32'Radoi executa bine lovitura libera, de la aproape 30 de metri, Bornescu respinge balonul care se indrepta spre vinclul portii Universitatii
31'Lovitura libera pentru Steaua. Goian si Mitchell se contreaza in careul Universitatii, cei doi jucatori primesc cartonase galbene
29'Un nou sut al Stelei, dupa un contraatac. B. Stancu trimite si el de la 25 de metri, pe langa poarta Universitatii
27'Sutul lui O. Petre, din pozitie centrala, din afara careului, este retinut usor de Bornescu
26'Lovitura libera petnru Univesitatea, de pe pareta dreapta. Baird si Golanski cad in careu, Tudor nu dicteaza nimic
26'Lovitura libera pentru Univesitatea, de pe partea dreapta. Baird si Golanski cad in careu, Tudor nu dicteaza nimic
19'Universitatea a controlat ostilitatile in ultimele minute, fara a pune in pericol insa poarta lui Zapata
12'Lovitura libera pentru Stiinta, de pe partea stanga. Gangioveanu trimite in careu, balonul iese in aut de poarta
12'Lovitura libera pentru Stiinta, de pe partea dreapta. Gangioveanu trimite in careu, balonul iese in aut de poarta
10'Ocazie uriasa a Stelei. Nicolita il lanseaza pe D. Moreno pe partea dreapta, columbianul scapa singur spre poarta, apoi ii paseaza lui Semedo, care rateaza din 6 metri, singur cu Bornescu
8'Patrundere a lui Wobay in careul stelist, atacantul Universitatii simuleaza un fault al lui P. Marin si cade in suprafata de pedeapsa. Tudor ii acorda galben jucatorului din Sierra Leone
6'Radoi incearca o pasa pentru Nicolita, insa trimite prea puternic, retine Bornescu
4'D. Moreno este surprins in offside
4'Lansare lunga pentru Costea, varful Universitatii nu ajunge insa la balon
2'Atac al gazdelor, pe partea stanga, Costea este blocat de Radoi
1'Lovitura libera pentru Universitatea, de la mare distanta, de pe partea dreapta. Wobay trimite lung, in careu, resping stelistii
1'Inceput de joc Alexandru Tudor a fluierat inceputul partidei U Craiova - Steaua, din etapa a 16-a. Steaua a avut lovitura de start

Craiova: Bornescu - Dananae, Barboianu, Mitchell, Rose - Wobay, Prepelita, Dorel Stoica, Gangioveanu - Baird, Fl Costea

Steaua: Zapata - Golanski, Goian, Ghionea, Petre Marin - Radoi, Ovidiu Petre - Nicolita, Dayro Moreno, Seemedo - B Stancu

Pentru rezultate LIVE, clasamente si statistici intra pe sport.ro/livescores.