Otelul a debutat cu o victorie in Liga I: 1-0 cu nou promovata Corona Brasov! Marquinhos a inscris din penalty!

corona brasov Otelul Galati Superliga
Data publicarii: Luni 22 Iulie 2013, 19:00
Data actualizarii: Luni 22 Iulie 2013, 20:56

►Cum joaca Barca fara Tito? Cum arata Neymar langa Messi? Cum se bucura Pep cand ia Valdes gol? BAYERN - BARCELONA, miercuri 19:30 in direct Sport.ro si Voyo.ro!

Unicul gol al meciului a fost marcat de Marquinhos, din penalti, in minutul 73. Lovitura de la 11 metri a fost acordata dupa un fault al lui Olariu asupra lui Sirghi, faza la care jucatorul echipei brasovene a fost eliminat.

In minutul 89, un alt jucator al Coronei, Burlacu, a fost eliminat pentru cumul de cartonase.

Corona Brasov: Marc - Burlacu, Forika, Damian, Canon - Chirciu, Olariu, Stere (R. Stanescu '58), Vl. Munteanu - I. Coman (Manea '85), Sg. Bus (Fl. Stanga '46). Antrenor: Nicolae Manea

Otelul Galati: Branet - Antunes, Sirghi, Sg. Costin, Murgoci - Milea (Filip '83), Giurgiu, Neagu (Adascalitei '90)- L. Iorga, Marquinhos (Paraschiv '90+1), Astafei. Antrenor: Ionut Badea

Cartonase galbene: Burlacu '56, '89 / Milea '48, Astafei '58, Neagu '86

Cartonase rosii: Olariu '72, Burlacu '89

Meciul a fost arbitrat de George Gaman, ajutat de Valentin Avram si Iulian Radu. Rezerva a fost Horatiu Fesnic.

Observatori au fost Adrian Vidan si Mircea Calin.

La meci au asistat aproximativ 4000 de spectatori, intrarea fiind libera.