In ultima secunda! Buzau 0-1 Rapid (J.P. Pinto 90)

Gloria Buzau Rapid Superliga
Data publicarii: Sambata 09 Mai 2009, 20:54
Data actualizarii: Sambata 09 Mai 2009, 22:56

BUZAU 0-1 RAPID | Rapidul a umflat Buzaul in ultima secunda si urca pana pe locul sase, inaintea meciului dintre Craiova si Otopeni!

Giulestiul respira usurat inaintea meciului cu Steaua! Rapid face 51 de puncte si se bate in continuare pentru Europa!

Gloria Buzau: Zimmermann - Cojocnean, Da Silva, Mera, Siminic, Fl. Sandu - Ad. Popa , Poparadu, Sanchez, M. Chitu - Axente

Rezerve: Stoicescu, Cl. Ionescu, Luis Garcia, Ratiu, Tafer, Luis Dias, Patras
Antrenor: Constantin Carstea

Rapid: Marinescu - Maftei, R. Fernandes, M. Constantin, Ivelja - J.P.Andrade, C. Lazar - Grigorie, Spadacio, Cesinha - Djalovic

Rezerve: Kassaly, Herea, Raduta, Ionita, J.P.Pinto, E. Dica, Iencsi
Antrenor: Viorel Hizo

min90: Goool, Rapid! Jaoa Paolo Pinto marcheaza si Rapidul urca pana pe sase!
min84: Spadacio bate o lovitura libera, dar mingea iese in corner! Rapidul nu reuseste sa marcheze!
minutul 60: Intra Joao Paolo Pinto si Herea.
minutul 57: Buzoienii cer penalty la Ivelja, care loveste mingea cu mana in careu! Arbitrul lasa jocul sa continue!
minutul 23 Dubla ocazie pentru Gloria. A Popa patrunde pe partea stanga, il intoarce pe Fernandes, insa sutul sau din 10 metri este respins de Marinescu. Balonul ajunge pana la Poparadu, insa goolkeeper-ul rapidist respinge si sutul acestuia
minutul 22
Ocazii succesive ale oaspetilor, dar Cesinha si Djalovic nu reusesc sa marcheze, din interiorul carelui, fiind blocati de defensiva buzoiana
minutul 13 Patrundere frumoasa a lui Chitu, dar jucatorul Buzaului calca pe minge la limita careului rapidist
minutul 8  O prima ocazie importanta pentru Rapid. Sutul lui J.P. Andrade, de la 14 metri, este scos de pe linia portii de Da Silva