Buzau 0-2 Craiova (Wobay, Dina). Stiinta pe locul 3!

Gloria Buzau LIVE Universitatea Craiova Superliga
Data publicarii: Vineri 07 Noiembrie 2008, 16:56
Data actualizarii: Vineri 07 Noiembrie 2008, 19:01

Craiova trece de Steluta din Buzau si urca pana pe locul trei. Balaci anunta in urma cu ceva timp ca Stiinta va zdrobi tot in maxim doi ani, dar avertiza ca pustii lui Napoli nu trebuie fortati

Craiova castiga la Buzau prin golurile lui Wobay si Dina si este la patru puncte in spatele liderului.

90+3'Final meci Corpodean pune capat partidei, castigata de Universitatea cu 2-0
90+3'Lovitura de colt pentru Gloria, Bornescu respinge
90+1'Gloria ataca in speranta golului egalizator, fara vlaga insa
90'Partida se va prelungi cu 3 minute
88'Ocazie mare pentru Gloria. Eze centreaza din careu, de pe partea stanga, Sagna reia din 8 metri, pozitie centrala, direct in bratele lui Bornescu
84' Ultima schimbare la Universitatea. M. Costea il inlocuieste pe Wobay
77'Sagna primeste o pasa in careul Universitatii, dar se complica prea mult, in locul unui sut direct, si este blocat in cele din urma de fundasii olteni
76'Combinatie frumoasa a atacantilor Universitatii, dar Wobay este blocat de Fallardo, la 8 metri de poarta lui Arcaba
74'Lovitura libera pentru Gloria. Bate Jaber, retine Bornescu in doi timpi
72'Fallardo suteaza de la mare distanta, pe langa poarta lui Bornescu
68 Goool, Craiova! Wobay mai inventeaza o pasa si Dina lobeaza cu capul peste portarul gazdelor
61'Centrarea a lui Stoianof, pentru Wobay, dar atacantul din Sierra Leone este blocat de centralii Gloriei
60'Sutul lui Litu, din careu, de pe partea stanga, trece mult pe langa poarta lui Bornescu
56'Cartonas galben Dias priemste si el galben din partea lui Corpodean, dupa ce l-a impins pe un jucator al Universitatii
55'Cartonas galben Rose este avertizat pentru un fault
50'Gol anulat Gloriei. Lovitura libera de la mare distanta, Litu prelungeste cu capul pe spate, iar Jaber inscrie din 6 metri. Se dicteaza offside. O decizie la limita
46'Schimbare Napoli a facut si el o schimbare la pauza. Gangoiveanu intra in locul lui F. Costea
46'Schimbare Jaber intra in locul lui Bicfalvi
46'A inceput repriza secunda a partidei Gloria - Universitatea

45+1'Corpodean pune capat primei reprize. La pauza, Universitatea conduce cu 1-0
45'Prima repriza se va prleungi cu 1 minut
44' Lansare pentru Stoianof, Arcaba iese si retine balonul la limita careului mare, insa jucatorul oltean il loveste, din inertie, pe portarul Gloriei
42' Meciul este destul de alert, insa nicio echipa nu a mai avut faze de poarta, totul se joaca undeva la mijlocul terenului
31' Ocazie uriasa a gazdelor. Centrare de pe partea stanga, Litu rateaza lovitura de cap, balonul ajunge la Morerira, care reuseste preluarea, insa nu mai poate lovi mingea bine din cativa metri. Balonul se scurge usor pe langa bara din dreapta a lui Bornescu
29' Patrundere frumoasa a lui Bicfalvi in careul lui Bornescu, in cele din urma Gaman respinge in corner. Oltenii rezolva lovitura de colt
24' Dorel Stoica suteaza de la 25 de metri, peste transversala lui Arcaba
24' Litu incearca un sut din cadere, mult pe langa poarta lui Bornescu
22' Patrundere a lui Costea in careul Gloriei, pe partea stanga, stopata insa de Moreira
21' Intrarea tare, din spate, a lui Vlaicu, asupra lui Stoianof, dar Corpodean nu scoate galbenul
16' Ocazie importanta pentru Gloria. Blanco ii paseaza lui Dias, acesta patrunde in careul Universitatii, intoarce doi fundasi, apoi trimite in bara din dreapta a lui Bornescu
15' Contra-atac al Gloriei, 2 contra 3, insa Bicfalvi trimite dezamagitor, balonul fiind blocat de un fundas al Universitatii
12' Lovitura libera de la mare distanta pentru gazde. Tavares trimite lung in careu, boxeaza Bornescu
10' Primul corner si pentru Gloria, rezolvat de olteni
8' Atac sustinut al Universitatii. Mai intii sutul lui Prepelita este blocat de un jucator al Gloriei, balonul ajunge la Wobay, care isi incearca din nou sansa, dar mingea trimisa de autorul golului ocoleste poarta
4' Un nou corner pentru Universitatea, de data aceasta resping buzoienii
4' Gloria incearca sa-si revina din soc. Bicfalvi patrunde in careul oltean, pe partea dreapta, dar sutul ex-stelistului este dezamagitor, mult pe langa poarta
Min2: Goool, Craiova! Stiinta deschide scorul la primul sut pe poarta. Wobay suteaza si mingea intra in poarta dupa o deviere!

Gloria Buzau: 1. Arcaba - 26. Eze, 4. Da Silva, 15. C. Vlaicu, 25. L. Dias - 13. Aziz (11. Sagna '69), 22. P. Moreira, 19. Rusiano (31. Falardo '46), 9. Tavares - 10 Litu, 7. Bicfalvi (23. Jaber '46). Antrenor: Mario Marinica.

Universitatea Craiova: 23. Bornescu - 18. Dananae, 4. Mitchell, 7. V. Gaman, 27. Rose - 30. Prepelita, 6. D. Stoica, 13. Dilevski - 77. Wobay (9. M. Costea '83) , 33. Stoianof (20. Dina '65), 10. Fl. Costea (11. Gangioveanu '46). Antrenor: Nicolo Napoli.
Cartonase galbene: L. Dias '55, Litu '62 / Stoianof '45, Rose '55, Dilevski, '56