Arges 3-0 Iasi (Kamara, Doman, Iordache)

FC Arges LIVE Poli Iasi Superliga
Data publicarii: Vineri 24 Octombrie 2008, 19:02
Data actualizarii: Vineri 24 Octombrie 2008, 20:57

Argesul lui Badea si Penescu castiga cu cea mai mare diferenta de scor si urca pana pe locul patru. Argesul egaleaza in clasament Steaua, cu 21 de puncte.

90+3'Gol Iordache face 3-0, dupa o actiune personala. Jucatorul lui Ionut Badea intra in careu, dribleaza un adversar si trage din 8 metri. Plesca nu mai poate interveni
90'Partida s-a prelungit cu 3 minute
88'Schimbare Iese Kamara, intra Voiculet
84'Goool, Arges! Doman face 2-0
83'Lovitutra libera batuta de Bazzi. Fundasul trimite cu efect si Plesca scoate de sub transversala
77'Schimbare Doman intra in locul lui Nastasie in echipa Argesului
74'Faza prelungita de atac a iesenilor, in careul Argesului, dar mingea iese in afara terenului si pericolul este indepartat
72'Cartonas galben Cristi Munteanu vede si el galben
71'Cartonas galben Pecknic ia cartonasul galben dupa o disputa cu Cristi Munteanu
69'Sfarlea trage in forta din lovitura libera, de la 25 de metri, mingea trece peste poarta, insa
67'Schimbare O noua schimbare la Iasi. Intra Sfarlea im locul lui Milea
66'Tames bate o lovitura libera, trimite in careu, insa Plesca iese so boxeaza
66'Tames bate o lovitura libera, trimite in careu, insa Plesca iese si boxeaza
62'Ocazie de egalare pentru ieseni. Bratu trimite o pasa pentru Tanasa, plecat de la limita off-side-ului, jucatorul iesean intra in careu si trage la coltul lung, insa mingea se scurge pe langa bara
61'Cristi Tanase bate o lovitura de colt, trimite in careu, de unde Iordache reia cu capul, dar Plesca retine cu siguranta.
58'Schimbare Dulcea paraseste terenul si intra Iordache
57'Balba trage din demi-vole, de la 16 metri, pe jos, dar mingea trece putin pe langa poarta
57'Kamara scapa singur cu Plesca, dar tusierul ridica din nou fanionul pentru a semnala off-side
54'Kamara inscrie din nou, dar golul este anulat pe motiv de off-side
51'Kamara patrunde pe partea stanga, paseaza inapoi pentru Tanase, acesta suteaza cu efect, la coltul lung, dar mingea a trecut pe langa poarta
49'Tanasa are prim-planul in apropierea careului Argesului, dar preia cu mana si arbitrul fluiera hent
46'Inceput repriza a doua

45+1'Final prima repriza
45+1'Tames trage din unghi, din lovitura libera, mingea se scurge prntre mai multi jucatori si ajunge in bratele lui Plesca
44'Tanase trage de la 15 metri, dar Plesca respinge cu un reflex extraordinar
43'Dulcea trage de la 11 metri printr-un voleu semiratat, mingea trece peste Plesca, dar iesenii sunt salvati de bara
41'Dulcea il lanseaza pe Kamara, acesta avanseaza pe partea stanga, dar este deposedat in cele din urma.
37'Buta centreaza periculos prin fata portii, dar niciun jucator iesean nu reuseste sa ajunga la minge
36'Buta trimite un balon in careu de pe partea dreapta, dar mingea traverseaza careul si ajunge in posesia pitestenilor
32'Cartonas galben Primul cartonas galben al partidei in incaseaza Cristi Bratu, dupa o intrare dura la Bazzi
31'Ocazie monumentala a pitestenilor. Mircea Stan ramane singur cu portarul, dar acesta trage direct in Plesca din 8 metri
29'Balbaiala a apararii pitesteane, dar Bazzi respinge in corner in cele din urma
28'Viveiros inceraca o centrare de pe partea dreapta, dar Poenaru blocheaza centrarea si mingea se duce in corner
24'Munteanu executa o lovitura libera de la 20 de metri, fundasul trage in forta, mingea se indrepta spre vinclu, dar Bosneag se intinde si respinde in corner
22'Tanase centreaza de pe partea dreapta pentru Kamara, atacantul reia cu capul din 6 metri, dar mingea de duce pe langa poarta
19'Goalkeeper-ul se ridica in cele din urma si continua partida
18'Bosneag ramane intins pe gazon dupa o aterizare gresita
15'Kamara este aproape de o "dubla". Atacantul a plecat pe contraatac cu mingea la picior, trage de la 16 metri, dar balonul se duce pe langa poarta
13'Gol Nastasie patrunde in careu si trimite in lateral pentru Kamara. Plesca iese si scapa mingea, care ajunge la Kamara si acesta reia in poarta goala
9'Faza frumoasa creata de argeseni. Un-doi, Dulcea-Poenaru pe partea stanga, atacantul Argesului primeste in careu, la 10 metri, suteaza, dar mingea se duce pe langa vinclu portii aparate de Plesca
6'Pitestenii au inceput mai bine partida, pun presiune pe defensiva iesenilor, dar fara rezultate pe tabela de marcaj
2'O noua ocazie pentru elevii lui Ionut Badea. Poenaru trimite in careu pentru Nastasie, dar acesta trage intr-un adversar din 7 metri si mingea se duce in corner
1'Prima ocazie pentru argeseni. Dulcea primeste o pasa in careu, dar este deposedat in ultimul moment
1'Inceput de joc: Moment de reculegere in amintirea lui Nicolae Dobrin chiar inaintea inceputului partidei. Argesenii au lovitura de inecepere si ataca de la dreapta la sttanga in aceasta repriza.