Abiodun era s-o pateasca rau, ca Habibou! Vezi imagini!

Data publicarii: Luni 04 Februarie 2008, 19:59
Data actualizarii: Luni 04 Februarie 2008, 19:59
PIERDUT AMBULANTA, O DECLAR NULA

Romanii nu s-au invatat minte dupa accidentarea groaznica a stelistului Habibou. Timisoara n-a adus ambulanta la ultimul amical in Cipru si a tremurat - Abiodun s-a lovit la cap si a stat 5 minute la pamant.

Abiodun n-a suferit o accidentare la fel de urata ca a lui Habibou, dar Timisoara s-a speriat cand l-a vazut pe nigerian plin de sange. El si-a spart arcada in ultimul amical al Timisoarei din Cipru, cu Metalurg Donetk. Oamenii de la Poli s-au uitat disperati dupa o salvare, dar n-a existat nicio ambulanta la meci. Dupa 5 minute de emotii, Abiodun si-a revenit intr-un amical dur, in care Karamyan si Canu au fost eliminati de la Poli.

Cruyff a atras toate privirile la meciul Timisoarei - fiul lui Cruyff, Jordi joaca la Metalurg Donetk, unde a fost coleg si cu peruanul Stelei, Mendoza. Timisoara a pierdut, 1-2. Doar golul lui Karamyan s-a pus. Ganea a marcat si el, insa arbitrii i-au stricat bucuria, i-au anulat reusita pentru un ofsaid.