A impresionat la ultimul meci și e gata să semneze cu FCSB: "A punctat decisiv!"

Valentin Cretu FCSB Mihai Stoica Superliga
Data publicarii: Duminica 17 Decembrie 2023, 17:38
Data actualizarii: Duminica 17 Decembrie 2023, 17:42
Mihai Stoica, managerul general de la FCSB, a tras primele concluzii după victoria categorică împotriva lui FC Hermannstadt, scor 3-0.
După meciul de pe Arena Națională, Mihai Stoica a avut cuvinte de laudă la adresa lui Valentin Crețu (34 de ani), fundașul dreapta titularizat de FCSB contra lui Hermannstadt. Oficialul vicecampioanei spune că experimentatul apărător a punctat decisiv prin prestația sa și sunt șanse mari să primească prelungirea contractului.

Valentin Crețu "a punctat decisiv" pentru prelungirea cu FCSB

Contractul lui Crețu cu FCSB expiră la finalul acestui an, iar Mihai Stoica se așteaptă ca Gigi Becali să îi propună fundașului drepata prelungirea până la încheierea acestei stagiuni.

"Crețu a jucat fiind răcit, gripat, cu temperatură. A jucat foarte bine. A jucat și pentru prelungirea contractului, nu numai pentru victoria de aseară. A punctat decisiv la capitolul ăsta.

Crețu nu și-a găsit în vară pe nimeni. Decizia aparține patronului, dar eu cred că a punctat decisiv. A intrat și la pauză, la Cluj, când eram fără Olaru și am demonstrat că suntem superiori CFR-ului. Acum a jucat tot meciul excepțional", a spus Mihai Stoica, la Orange Sport.

Valentin Crețu joacă la FCSB din august 2019, când a fost cumpărat de la Gaz Metan Mediaș, pentru 125.000 de euro. Fundașul dreapta a strâns până acum 136 de meciuri la formația roș-albastră, nu a marcat, însă a oferit 9 assist-uri.

În acest sezon, Crețu a jucat în 13 meciuri la FCSB, de opt ori fiind titular.