"99,9% Iasiul incurca Steaua". Muresenii nu au renuntat la lupta pentru trofeul Ligii I si spera intr-o minune! Ce spun despre recursul in cazul Morais

Steaua ASA Targu Mures Liga I Superliga
SPORT.RO
Data publicarii: Luni 25 Mai 2015, 19:37
Data actualizarii: Luni 25 Mai 2015, 19:52

ASA Targu Mures a ratat o sansa istorica aseara. Echipa lui Liviu Ciobotariu, N'Doye si Gabi Muresan a pierdut primul loc al clasamentului, cu o etapa inaintea finalului de sezon, dupa ce a fost invinsa de Astra Giurgiu, scor 1-3.

Chiar daca au fost invinsi de Astra si au pierdut primul loc al clasamentului, sefii ASA-ului continua sa spere intr-o minune. Targ-muresenii mai au sanse foarte mici sa ridice trofeul Ligii I, depinzand de rezultatul meciului CSMS Iasi - Steaua. Cu toate acestea, Claudiu Maior, viceprimarul orasului Targu Mures si membru in CA al clubului, se declara increzator inaintea ultimei etape.

Maior e "99,9% sigur ca Iasiul va incurca Steaua", dar nu e la fel de increzator si in privinta recursului facut in cazul eliminarii lui Junior Morais, din finalul meciului cu Astra. 

"Noi aseara am depus contestatie, dar, daca pierdem, nu ne vom duce mai departe. Avocatii ne-au spus ca nu sunt sanse prea mari. In invalmaseala aia, sa fim seriosi, orice om isi pierde cumpatul un minut-doua, fie el arbitru sau jucator. Eventual, sa fie sanctionat arbitrul, dar nu mai mult de atat. Noi nu am jucat, asta e adevarul, ce sa tot dam atata vina pe arbitri", a declarat Claudiu Maior la Digisport.

"99,9% sunt sigur ca CSMS Iasi va incurca Steaua. Eu am mai multe emotii la meciul nostru, cu Otelul, decat la cel de la Iasi. Dupa cum am jucat ieri, daca vom juca la fel, nu vad s-o scoatem la capat.

Nu pot sa zic ca sunt surprins de cum a jucat Astra. De cand am tot citit in presa ca ASA e ca si campioana, am stiut ca giurgiuvenii vor juca foarte bine. Noi nu am jucat nimic. Nu sunt suparat pe Ciobotariu, nici pe jucatori. Sunt suparat pe mine, pe Consiliul de Administratie, trebuia sa-i tinem departe pe jucatori de presiunea asta, poate si noi am gresit.

Daca baietii vor castiga cu Galati, noi le-am zis deja, sunt eroii nostri. Ei ne-au adus pana aici, de la 13 puncte distanta de Steaua i-am ajuns din urma. Cum sa fiu suparat pe ei. Sa batem Otelul si va fi bine”, a mai spus Maior.

Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!