500.000 salariu pentru PERLA Petrolului! "Eu cred ca joaca! Eu asa am auzit!" Supriza de la Supercupa are o explicatie:

Bokila Petrolul Ploiesti Steaua SuperCupa Romaniei Valeriu Argaseala Superliga
SPORT.RO
Data publicarii: Joi 11 Iulie 2013, 07:43
Data actualizarii: Joi 11 Iulie 2013, 07:43

Steaua 3-0 Petrolul in Supercupa! Toate golurile AICI

Steaua nu l-a mai avut adversar pe Bokila, cel mai bun jucator de la Petrolul. Si asta pentru ca varful a hotarat ca nu mai vrea la Ploiesti, asa ca a plecat fara permisiune, in Olanda, de unde se gandeste la un salariu important.

E vorba de 500.000 de euro, cat vrea sa-i ofere Krasnodar, insa numai din postura de jucator liber de contract. Sefii Petrolului propun sanctiuni, insa si o impacare, moment care pare tot mai departe.

Intre timp, trebuie spus ca rusii facusera o oferta de 1,5 milioane de euro pentru Bokila, in urma cu cateva saptamani, bani refuzati de conducerea Petrolului, scrie ProSport.

Totusi, nu toata lumea stia ca atacantul nu va juca in Supercupa, momentul amuzant fiind chiar din partea sefilor Stelei:

"Eu am auzit ca Bokila va juca diseara, Nimic nu e sigur, pentru ca antrenorul decide cine intra in teren, dar eu asa am auzit, ca Bokila va juca pentru Petrolul diseara", spunea Argaseala, inainte de meciul din Supercupa.

Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!