Steaua anunta antrenorul pana la sfarsitul saptamanii! Reghe, ironizat de oficialii din club: "Parca spunea altceva!"

SPORT.RO
Data publicarii: Miercuri 28 Mai 2014, 21:41
Data actualizarii: Miercuri 28 Mai 2014, 23:27

Reghe parca spunea ca le-a promis lui Mihai Stoica si Gigi Becali ca mai ramane alaturi de Steaua un an", se mira oficialii din club

UPDATE: Intrat in direct la Sport.ro, Helmuth Duckadam si-a exprimat uimirea pentru decizia lui Laurentiu Reghecampf de a pleca de la Steaua cu un an inainte de terminarea contractului.

"Am ramas putin surprins, nu m-am asteptat sa plece. Mai ales dupa declaratiile lui... spunea ca le-a promis lui Mihai Stoica si Gigi Becali ca mai ramane un an. Eu am fost surprins, cred ca si altii din club, dar asta e, o remediem din mers."

"Eu am o preferinta pentru postul de antrenor, dar nu pot sa vorbesc acum. Ramane de vazut daca va fi antrenorul pe care il vrea si Gigi Becali."

"Programul echipei este facut, lucrurile merg inainte. Cu cat va fi numit mai repede noul antrenor, cu atat mai bine, sa aiba si el timp sa-si faca strategia si sa cunoasca lotul", a declarat Helmuth Duckadam la Sport.ro.


Presedintele de imagine al Stelei, Helmuth Duckadam, a vorbit despre profilul noului antrenor de la Steaua: "O sa fie numit saptamana viitoare, va fi un antrenor tanar", e declaratia oficialului Stelei, care il exclude din calcule pe Ilie Stan.

Duckadam e convins ca plecare lui Reghecampf nu va da peste cap lotul Stelei. Asta in ciuda faptului ca jucatorii aflati la final de contract au plecat deja din Ghencea, iar alti oameni de baza negociaza transferuri in 'afara'.

Szukala si Pintilii sunt doriti de Reghe la Al Hilal.

"Antrenorul vrem sa-l numim pana la inceputul saptamanii viitoare. Cred ca va fi un antrenor tanar. De plecat, nu vor pleca decat jucatorii aflati la sfarsit de contract, Kapetanos, Georgievski, Tatarusanu, Bogatinov. Mai e si Piovaccari, dar poate Sampdoria ni-l mai imprumuta inca un sezon."

"Ar mai putea pleca totusi cineva. Am inteles ca Reghecampf il vrea pe Szukala. Sa vedem ce oferta va fi", a declarat Duckadam la DigiSport.

Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!