5 infrangeri in ultimele 5 etape! Cristi Popovici si-a anuntat DEMISIA de la Botosani: "Chiar daca bat Chiajna si Dinamo, tot sunt decis sa plec"

Superliga
SPORT.RO
Data publicarii: Joi 28 Noiembrie 2013, 18:27
Data actualizarii: Joi 28 Noiembrie 2013, 18:26

►PRO TV prezinta: Aventurile lui Eric Magicianul! Dnepr - Pandurii, joi 22:00, live si pe Voyo!

Botosani are 5 infrangeri in ultimele 5 etape iar aceste rezultate nu vor scapa nepedepsite. Antrenorul Cristi Popovici si-a anuntat oficial demisia. Moldovenii sunt pe locul 11 in clasament, la 5 puncte de primul loc retrogradabil.

Antrenorul a declarat ca va pleca la finalul turului indiferent ce rezultate va reusi echipa in meciurile cu Dinamo si Chiajna, chiar si in cazul unor victorii.

"Eu nu sunt capusa sa stau undeva! Daca patronul ma doreste la echipa, sa-mi arate lucrul asta. Sa avem rabdare, poate pierdem cu Chiajna si ma da afara! Daca membrii conducerii decid ca alt antrenor poate face lucruri mai bune, m-as bucura sa se intample lucrul acesta. Eu imi vad de treaba pentru ca asa consider ca sunt normale lucrurile. Chiar daca bat Chiajna si Dinamo, tot sunt decis sa plec. De ce sa le cer sa joace pentru mine? Ei sunt jucatori profesionisti si trebuie sa joace pentru ei si pentru echipa care ii plateste, nu pentru un antrenor. Ei trebuie sa-si dea viata pe teren la fiecare meci. Eu nu antrenez pentru patronul Iftime. Eu antrenez pentru cariera mea, pentru aceasta echipa cu care am semnat, pentru orasul Botosani", a spus Popovici.

Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!