5 absente uriase pentru Steaua cu Viitorul, iar Reghe s-ar putea trezi suspendat! Care e situatia echipei in acest moment

Steaua FC Viitorul Superliga
SPORT.RO
Data publicarii: Vineri 22 Aprilie 2016, 12:05
Data actualizarii: Vineri 22 Aprilie 2016, 12:07

Probleme pentru Steaua inaintea partidei cu Viitorul din acest weekend.

Eliminat in meciul cu Dinamo, la pauza, Reghecampf va afla astazi daca si cat va fi suspendat.

"Nu am jignit arbitrul, nu l-am bruscat, asa cum a facut alt antrenor care nu a primit nicio etapa de suspendare, ma refer la Sumudica. Voi merge la comisie si voi intreba. Am fost sa-l intreb de ce a schimbat galbenul in rosu.", a spus astazi Reghe intr-o conferinta de presa despre episodul de la meciul cu Dinamo.

Antrenorul Stelei are si alte probleme inaintea meciului cu Viitorul. Ar putea avea mai multi absenti.

In timp ce Bourceanu va fi suspendat pentru eliminarea cu Dinamo, si Nicusor Stanciu ar putea avea o soarta similara, in functie de decizia Comisiei de Disciplina de astazi. Decarul Stelei este judecat in cazul gesturilor obscene facute la meciul cu Pandurii.

La sedinta de pregatire a Stelei de astazi, Marica nu s-a putut antrena, din cauza problemelor medicale, iar Pintilii s-a pregatit pe terenul 2, separat de restul echipei, fara minge.

De la Steaua va mai lipsi si Muniru, operat dupa accidentarea grava suferita in meciul cu Astra din returul semifinalelor Cupei Ligii. Mijlocasul Stelei va rata tot finalul acestui sezon.

Cum ar putea arata Steaua cu Viitorul:

Nita - Enache, Tamas, Varela, Tosca - Kharja, Filip - Popa, Chipciu, Hamroun - Tade

Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!