33 de milioane de euro diferenta intre Zenit si Unirea! Brandan: "Patronul ne-a tratat ca pe niste gunoaie"

Unirea Urziceni Zenit Sankt Petersburg Superliga
SPORT.RO
Data publicarii: Joi 05 August 2010, 07:29
Data actualizarii: Joi 05 August 2010, 07:38

Zenit 1-0 Unirea! Scandal dupa eliminarea Unirii din Liga Campionilor! Argentinianul Brandan sare la gatul sefului de la Unirea pe care il acuza dur!

 

"Patronul s-a purtat cu noi ca niste gunoaie, dar noi am dat totul pe teren. Speram ca situatia sa se rezolve", a declarat Brandan dupa meci!

Felix Grigore, directorul general al Unirii a gasit explicatia pentru esecul cu Zenit!

"Am jucat foarte bine, in fata unor jucatori de zeci de milioane de euro. Nu ca Zenit nu a fost foarte buna, dar in seara asta s-a vazut un echilibru de forte.

Danny a facut insa diferenta. Adica 33 de milioane de euro au facut diferenta in seara asta. Ne pare rau, mai ales ca am avut sansa de a trece de Zenit", a declarat Grigore la Digi Sport.


Unirea Urziceni a ratat calificarea in play-off-ul Ligii Campionilor, dupa ce a fost invinsa, miercuri, in deplasare, cu scorul de 1-0 (1-0), de Zenit Sankt Petersburg, in mansa secunda a turului trei preliminar al competitiei, dar va evolua in play-off-ul Ligii Europa.

Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!