Rapid isi pune singura piedica! Marcos Antonio face o noua GAFA imensa in minutul 94! Rapid 1-1 FCM Targu Mures

Superliga
Data publicarii: Duminica 06 Mai 2012, 20:51
Data actualizarii: Duminica 06 Mai 2012, 23:26

INTRA SI COMENTEAZA TOATE FAZELE MECIULUI!

hua scrie: sper sa faca egal...n-as vrea sa castige nici o echipa !!...

Rapid
Danut Coman - Rui Duarte, Cristian Oros, Ovidiu Burca, Vladimir Bozovic - Dan Alexa, Ciprian Deac, Ovidiu Herea, , Felipe Teixeira - Daniel Pancu (cpt) Romeo Surdu
Rezerve: Cosmin Vatca, Tavares Ezequias, Marcos Antonio, Alexandru Ionita, Mihai Roman, Sabrin Sburlea, Adrian Grigore

FCM Targu Mures
Balauru - D. Matei, Gugu, Cordos, Sepsi, Szilagyi - Astafei, Kirita, Fl. Dan, Bumba - Apostu
Rezerve: Albut, Păduretu, Ljubojevici, Bujor, Sg. Bus, Ghionea, Vasilache

A inceput meciul! In tribune sunt numai femei si copii, Rapid fiind suspendata dupa derby-ul cu Steaua

Min 1. Fl Dan e aproape sa provoace o surpriza imensa in Giulesti inca din primele secunde ale meciului!
Min 6. Inca o faza periculoasa a oaspetilor, centrarea lui Astfei nu ajunge insa la vreun coechipier iar apararea Rapidului respinge
Min 14. Surdu este blocat in ultima clipa de catre Matei
Min 18. Sutul lui Deac este deviat in corner de un fundas al oaspetilor!
Min 22. Lovitura libera periculoasa pentru oaspeti de la 20m . Executie lui Fl Dan este total gresita
Min 23. Surdu suteaza puternic de la marginea careului, portarul oaspetilor respinge in corner
Min 28. Teixeira primeste o pasa in careu de la Pancu, dribleaza scurt un adversar si suteaza puternic, mingea trece insa peste poarta!
Min 29. Pancu trimite cu capul dintr-o pozitie buna, Balauru se pozitioneaza perfect si prinde fara probleme
Min 34. Herea suteaza puternic, Balauru respinge in fata insa atacantii Rapidului sunt prea departe de faza iar portarul lui FCM reuseste sa prinda
Min 42.  | |  Galben pentru Oros
Min 45. La ultima faza a reprizei, Pancu a cazut la marginea careului acuzand o lovitura, arbitrul nu a acordat nimic si a fluierat apoi finalul reprizei. Oficialii Rapidului i-au reprosat puternic decizia.   | |  Pancu a primit galben
|  |  Razvan Lucescu si Constantin Zotta au fost eliminati la pauza pentru protestele violente!
Min 46.  | |  Galben si pentru Gugu dupa un fault tare!
Min 53. Cea mai mare ocazie a meciului! Deac ramane singur cu Balauru, trimite o scarita deviata de acesta insa e prea moale iar Cordos respinge!
Min 55.  | |  Galben pentru Cordos dupa un fault la Bozovic
Min 62.
  | |  Galben si pentru Burca
Min 64.  Intra Roman, iese Surdu
Min 75. Bujor trimite puternic cu capul, mingea trece putin pe langa vinclul portii lui Coman
Min 77.  | |  Deac si Astfaei primesc galbene
Min 77.  A intrat Ionita in locul lui Herea
Min 79.  Iese Bumba, intra Vasilache
Min 82. GOOOOL RAPID! Teixeira da o pasa perfecta la intalnire, Pancu reia din voleu fara sansa pentru Balauru
Min 84.  Intra Marcos Antonio in locul luI Pancu!
Min 86.  Intra Ljubojevici in locul lui Astfei
Min 90+1.  | |  Deac primeste al doilea galben si este eliminat
Min 90+4. GOOOL FCM TARGU MURES! Marcos Antonio comite o eroare imensa, lasa mingea sa treaca iar Ljubojevici inscrie cu o lovitura de cap peste Coman!