"20% campionatul e decis de arbitraje!" ESTI DE ACORD?

Gheorghe Chivorchian Poli Timisoara Superliga
SPORT.RO
Data publicarii: Marti 03 Mai 2011, 17:02
Data actualizarii: Marti 03 Mai 2011, 17:03

Presedintele Consiliului Director de laTimisoara, Gheorghe Chivorchian, a declarat, marti, ca titlul de campioana este decis in proportie de 20 al suta de calitatea arbitrajelor, dar precizeaza ca gruparile din Liga I trebuie sa aiba rabdare cu Comisia Centrala a Arbitrilor.

"Cei care pot analiza greselile de arbitraj sunt cei de la comisia de arbitraj si cu siguranta vor face asta la finalul campionatului. Eu cred ca acest campioant, pe langa ceea ce arata jucatorii pe teren, este influentat in proportie de 20 la suta si de calitatea arbitrajelor. Ceea ce incearca Vasile Avram insa e un inceput si trebuie sa avem toti rabdare. Lupta e stransa, interesanta. Sunt echipe frumoase, care au demonstrat pe parcursul celor 30 de etape ca se bat justificat pentru aceasta pozitie. Imi doresc ca la final, campioana morala si pratica sa fie Poli Timisoara. Cu FC Vaslui avem si sansa egalului, dar mergem acolo sa invingem, cu o formatie ultraofensiva, dupa cum am discutat cu domnul Uhrin", a spus Chivorchian.

Gheorghe Chivorchian nu a dorit sa comenteze comunicatul de presa al jucatorilor Timisoarei, sustinand ca nu cunoaste continutul acestuia: "Nu stiu la ce comunicat va referiti, nu pot sa-l comentez daca nu-l stiu. Eu cu jucatorii de la Poli ne adunam si vorbim si ce ne convine si ce nu. Dar acum nu pot comenta".

Jucatorii lui Poli au remis, marti, un comunicat agentiei MEDIAFAX, in care isi exprima nemultumirea fata de "atacurile, criticile, minciunile si uneori chiar jignirile" pe care conducerea clubului le-a formulat la adresa lor, fara sa tina cont de rezultatele echipei si de faptul ca fotbalistii au dat dovada "de foarte multa intelegere" in fata patronatului vizavi de situatia financiara a clubului.

Sursa: Mediafax

ARTICOLE PE SUBIECT
Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!