Cu patru meciuri inaintea finalului de campionat, Astra ramane lider: Viitorul 1-3 Astra. Goluri marcate de Boudjemaa, Gaman si Alibec

Liga I Astra Play Off Steaua Viitorul Superliga
Live Blog

Liga I - Play Off

SPORT.RO
Data publicarii: Sambata 09 Aprilie 2016, 19:47
Data actualizarii: Sambata 09 Aprilie 2016, 22:55

Urmarim si comentam impreuna meciurile din etapa a sasea a Play Off-ului Ligii I

22:55 09 Apr
Gica Hagi: "Astra a dat dovada de maturitate"

"Am luat goluri usoare, am incercat sa-i imping pe jucatori de la spate, le-am spus sa iasa la joc. Le-am zis sa joace, sa riste, pentru ca asa inveti sa joci. Astra este o echipa experimentata.

Ma bucur ca Ciobanu a inscris la debut.

Ne asteapta un nou sezon greu si va trebui sa capatam mai multa experienta.

Am avut 22 de ani media de varsta la acest meci, probabil ca aici se face experienta, nu?

Au iesit Nicolita, Pecanha, Cernat, Goulon, asta e situatia.

Ne doream si noi sa ne batem cu Astra si Steaua, insa nu putem acum. Am incercat sa mizam pe niste jucatori cu experienta, dar nu a mers bine", a spus Gica Hagi.

20:01 09 Apr

Viitorul 1-3 Astra

Fazele cheie

Min 90+3 | Florinel Coman inscrie pentru 2-3, dar golul este anulat pe motiv de ofsaid. Pe reluari se observa ca jucatorul se afla intr-o pozitie regulamentara

Min 86 - Eliminare la Astra | Junior Morais incaseaza stupid al doilea galben, pentru ca a intrat pe teren fara permisiunea arbitrului, dupa ce primise ingriijri medicale

Min 82 - GOOOL Viitorul | Andrei Ciobanu inscrie la debutul sau in Liga I. Sut in diagonala, din interiorul careului, cu care l-a invins pe Lung

Min 59 - GOOOL Astra | Alibec inscrie si el si rezolva definitiv meciul de la Ovidiu: 3-0 pentru oaspeti

Min 58 - GOOOL Astra | Valerica Gaman transforma fara emotii lovitura de la 11 metri, cu un sut puternic pe centrul portii. Tordai a plonjat pe colt

Min 57 - Penalty pentru Astra | Alibec a patruns central, Boli a intrat prin alunecare si a lovit mingea, insa aditionalul a semnalizat o lovitura de la 11 metri. Gazdele au protestat

Min 45 - Lung se complica in propriul careu, iar Ianis Hagi este foarte aproape sa-i fure mingea. Fiul lui Gica Hagi a cazut in careu, iar stafful Viitorului a cerut penalty, insa arbitrul a lasat jocul liber

Min 27 - Eliminare la Viitorul | Nedelcu incaseaza al doilea galben pentru o intrare intarziata la Boldrin. Arbitrul a lasat initial jocul sa continue, dar a revenit si i-a arat cartonasul lui Nedelcu, care a plecat la vestiare

Min 19 - GOOOL Astra | Damian Boudjemaa inscrie din cativa metri dupa o centrare de pe partea stanga

Min 16 - Nedelcu este si el avertizat pentru o tinere de tricou din spate la Boldrin

Min 13 - Galben incasat de Geraldo, primul al partidei, pentru o intrare intarziata, din spate, la Ianis Hagi

Min 9 - Ocazie rarisima a Astrei: Boldrin a trimis in bara din 3 metri, pentru ca mai apoi Boli sa se arunce la sacrificiu in fata sutului trimis de Lovin

Meci info | Partida incepe la ora 20:30 si se disputa pe stadionul din Ovidiu

Echipele de start

Viitorul: Tordai - Benzar, Hodorogea, Boli, Ganea - R. Marin, Nedelcu, De Lucas - Chitu, I. Hagi, Fl. Tanase
Rezerve: Buzbuchi, Perju, Ioan Filip, Casap, Cicaldau, V. Ciobanu, Fl. Coman

Astra: Lung Jr - Queiros, Geraldo, Gaman, J. Morais - Takayuki Seto, Lovin - Boudjemaa, Boldrin, De Amorim - Alibec
Rezerve: Gavrilas, Oros, Dandea, Stan, Ionita, Florea, Niculae

19:51 09 Apr

Meciurile etapei

Sambata
20:30 Viitorul - Astra

Duminica
20:30 Steaua - Dinamo

Luni
20:30 Pandurii - ASA Targu Mures

Clasamentul Play Off-ului

300x250
ULTIMELE STIRI
300x250
VIDEO PROTVPLUS.RO
Cât câștigă un muncitor străin în România. „Țara asta este bună, dar unii oameni îmi adresează cuvinte urâte”
Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!