Corona Brasov 1-1 Pandurii! Un jucator de la Corona a fost dus la spital! Eric putea sa marcheze in ultimele minute!

Liga I corona brasov Pandurii Targu Jiu Superliga
Data publicarii: Duminica 01 Decembrie 2013, 18:15
Data actualizarii: Duminica 01 Decembrie 2013, 20:24

►SPORT.RO: Viitorul - Astra marti 20:30 si Petrolul - Vaslui miercuri 19:00 ► PRO TV: Dinamo - Pandurii miercuri 21:30 si Steaua - Otelul joi 20:30. Bate Cupa!

LIVETEXT

min 90 - Eric da peste poarta chiar daca Marc era pe jos

min 88 - Chirciu are o ocazie imensa, insa este blocat de portarul Stanca. Banca tehnica de la Pandurii a protestat! Braganca a fost imobilizat si dus la ambulanta dupa ce a fost lovit de o minge in abdomen in urma cu 2 minute

min 66 - Cartonas rosu pentru Pandurii! Anton primeste al doilea cartonas galben dupa ce opreste atacul Coronei.

min 58 - Neacsa nu reuseste sa mai ajunga la minge dupa ce primeste o pasa buna de la Bus

min 56 - Alex Dos Santos suteaza puternic de la marginea careului insa Marc respinge

min 48 Breeveld inscrie pentru Pandurii, insa arbitrul fluierase deja ofsaid

min 46 - Incepe a doua repriza

PAUZA

min 30 - Vranjkovic este blocat dupa ce loveste mingea cu capul din 6 metri

min 18 - GOL Pandurii! Nicoara centreaza de pe stanga, iar Shamsin impinge mingea in poarta dupa o greseala a lui Marc

min 10 - Mamele loveste mingea cu capul dupa o centrare e lui Eric

min 4 - PENTALY pentru Corona. GOL! Bus suteaza puternic si inscrie, chiar daca Stanca ghiceste coltul

min 1 - inecepe meciul

Echipele de start:

Corona Brasov: Marc - Burlacu, Tudose, Damian, Munteanu - Dalbea, Vranjkovic, Neacsa, Brata - Bus, Braganca

Rezerve: Danalache, Martac, Stanescu, Miranda, Asanovic, Chirciu, H.Popa

Pandurii: Stanca - Pleasca, Christou, Mamele, Bohale - Breeveld, Anton - Dos Santos, Eric, Nicoara - Shamsin

Rezerve: Mingote, Momcilovic, Buleica, Cristea, Ciucur, Adrovic, Elton

Daca bate pe Corona, echipa Pandurii ajunge la egalitate cu Steaua si Petrolul, care se intalnesc diseara la ora 21. Corona Brasov e pe ultimul loc in clasament si are o singura victorie in acest sezon.