Bourceanu si Galca NEAGA conflictul: "Daca erau Gigi si MM liberi, nu se intampla asta!" Ce probleme are GLADIATORUL Stelei

SPORT.RO
Data publicarii: Sambata 21 Martie 2015, 13:21
Data actualizarii: Sambata 21 Martie 2015, 13:24

Alex Bourceanu si Costel Galca au vorbit despre situatia mijlocasului stelist, care a cerut sa nu fie folosit la Piatra Neamt, desi nu era accidentat.

Bourceanu si Galca au negat un conflict petrecut dupa meciul de la Targu Jiu cu Pandurii. Bourceanu spune ca s-a simtit prost dupa gafa de la Targu Jiu care a dus la marcarea unui gol si i-a cerut lui Galca sa nu-l foloseasca la Piatra Neamt. 

"Dupa meciul de la Pandurii, am vorbit cu unul dintre oficialii clubului si l-am rugat sa vorbeasca cu antrenorul, poate era mai bine sa vorbesc eu cu Galca.

Era un moment mai prost, am intrat intr-un con de umbra in ultima vreme, dupa greseala de la golul 3 al Pandurilor am ramas cu un gust amar. Nu simteam ca pot sa ajut echipa si imi faceam mai mult rau. Nu stiu daca a fost o decizie buna, dar asta e situatia", a povestit Bourceanu. 

Jucatorul a spus ca le simte lipsa lui Becali si MM Stoica, condamnati la inchisoare, deoarece acestia le luau apararea jucatorilor. 


"Am fost corect si am spus exact ce am simtit. Nu a fost corect sa fiu atacat in halul asta, daca MM Stoica sau nea Gigi ar fi fost in libertate acest lucru nu s-ar fi intamplat. Ei aveau o putere de a opri aceste vorbe care au depasit limita normalului. Domnul Becali si MM aveau acest talent de a lua scandalurile pe umerii lor", a acuzat Bourceanu. 

Jucatorul va reveni din vara la Trabzon, club care a incercat sa-l ia si in pauza de iarna, dar Steaua a refuzat. 

"Situatia mea din vara e clara, vom merge la Trabzonspor. Si in iarna a fost o discutie, au cerut sa ma intorc, discutiile au fost avansate, dar Steaua a hotarat sa raman aici. Puteam sa ma intorc, dar o sa ma intorc din vara. O sa vedem ce se va intampla, daca raman acolo sau voi pleca la alta echiopa. Eu cred ca o sa raman acolo, am incercat sa-mi fac mereu treaba cat am stat acolo si m-am implicat 100%, dar vom vedea.


Nu se stiu multe despre accidentarea mea, se vorbeste mult in necunostinta de cauza. Am fost nemultumit de jocul meu, nu de atitudinea mea. M-am implicat 100% in antrenamente si jocuri. Sunt niste probleme in jocul meu, mare parte din ele stiu in ce constau, chiar voi incerca sa mai remediez din ele. Pentru a reveni la forma apropiata de ce am fost pentru ca eu nu cant la pian", a incheiat jucatorul. 

 

GALCA: Bourceanu a cerut sa nu joace

 

Antrenorul Stelei a anuntat ca Bourceanu nu va juca nici in meciul cu Viitorul, dar sustine ca jucatorul va mai avea ocazia sa joace pana in vara. 

 

"Au fost numai speculatii, vorbe aruncate asa la voia intamplarii. Nu s-a intamplat nimic, nu sunt omul care sa reproseze ceva. A fost o decizie mai putin inspirata a lui si nimic mai mult. Ma simt si eu afectat, avem nevoie de el. Sper ca timpul care a mai ramas pana la vara sa fie alaturi de noi, sa ne ajute in continuare. Nimic mai mult. Orice jucator care intra in teren e predispus greselii si asta o stim. Nu a fost numai vina lui, a fost vina tuturor jucatorilor care au jucat cu Pandurii si vina mea, evident. 

Bourceanu n-a fost exclus, a spus ca nu se simte in stare sa joace la Piatra Neamt. Sunt multe meciuri, suntem 26 in lot si vom avea nevoie de toti jucatorii. 

Bourceanu nu face parte din lotul de 20 maine, dar avem multe meciuri si va avea timp sa intre in lot, sa joace si sa faca meciuri bune", a spus antrenorul Stelei. 

 

Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!