11 nume pentru perioada de transferuri. Steaua lui Reghecampf se poate transforma cu "loturile" Astra si Craiova. Planul patronului: "Ii cumpar prin intermediari

Steaua Gigi Becali Laurentiu Reghecampf Liga I Superliga
SPORT.RO
Data publicarii: Joi 03 Decembrie 2015, 12:23
Data actualizarii: Joi 03 Decembrie 2015, 12:40

Citeste si - Reghecampf a mers la Mogosoaia alaturi de stafful sau, Neubert a condus antrenamentul Stelei

Gigi Becali l-a convins pe Reghecampf sa revina la Steaua si are planuri mari pentru perioada de iarna. Entuziasmat de readucerea lui Laurentiu Reghecampf la echipa, patronul a organizat si o conferinta de presa ad-hoc la palatul din Aleea Alexandru. 

In cadrul conferintei, Becali a vorbit despre cum l-a convins pe Reghecampf sa revina, despre mandatul lui Mirel Radoi, dar si despre transferurile pe care vrea sa le faca.

Becali a pronuntat nu mai putin de 11 nume noi, spunand ca ar vrea sa aduca fotbalisti inclusiv de la Astra si Craiova. 

Latifundiarul din Pipera a confirmat mutarea lui Piotr Celeban, dar si pe cea a lui Alexandru Bourceanu, care va sosi liber impreuna cu Reghecampf. De asemenea, Pintilii ar putea reveni din Israel, iar Zoubir este o tinta ochita de Mirel Radoi la Petrolul.

Becali a luat legatura cu Mihai Rotaru, actionarul Craiovei, pentru Bancu, Ivan si Mateiu, dar primul pret l-a facut sa amane o oferta. Totusi, acesta spune ca ii doreste pe cei trei.

De la Astra, Becali a pronuntat numele lui Budescu, Alibec, Junior Morais si Enache, dezvaluind si modul in care ar vrea sa-i ia. Acesta a spus ca ar putea apela la un intermediar, fiind sigur ca Astra nu ii va vinde direct la Steaua.

"Reghecampf a spus ca echipa e foarte puternica, dar ne mai trebuie un atacant. Vom vedea de ce mai avem nevoie.

Din campionatul intern sunt 3-4 jucatori vazuti de Radoi pe care o sa-i aduc. De venit, mai vine si Bourceanu, care e liber si vine cu Reghe.

Am vorbit si cu Pintilii. El a zis ca vine daca isi rezolva situatia in Israel.

Si Zoubir de la Petrolul e posibil. L-a vazut Mirel, a zis ca e bun. Eu il iau, ca stiti cum fac eu. Reghe nu refuza daca-i aduc jucatori.

De la Craiova nu prea poti sa iei, ca Rotaru e mai oltean ca Mititelu. Doua milioane vrea pe Ivan, ca am vorbit cu el.

Am zis ca-i vreau pe Bancu, Ivan si Matei. El a zis ca nu prea vrea sa-i vanda, ca nu stiu ce, dar cred ca i-a fost jena de mine si mi-a zis un pret. Am inteles ca el venea in loja la Steaua, ca e stelist. La Ivan a zis doua milioane. Bancu mi-a placut mai mult.

De la Astra ii vreau pe Budescu, Alibec si Junior Morais. Parerea mea e ca pot sa-i iau si pe aia. O sa bag bani.

Imi place Alibec, imi plac si ceilalti. Si Enache imi place, as vrea sa-l iau, dar nu stiu daca pot, trebuie sa vedem. Nu vreau sa ma cert eu cu Dani Coman, eu zic doar ca-mi plac niste jucatori.

Daca vreau intr-adevar sa-i iau, sigur ii iau. Pai trimit banii pe la Zimbru Chisinau, aia ii cumpara si mi-i dau mie imprumut. M-ati inteles?", a spus Gigi Becali.

Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!