Ziua Z pentru Romania: "ACUM ORI NICIODATA!". Intra marile sperante in joc: Dolniceanu, Mergea/Tecau si dublu mixt

Ziua Z pentru Romania: "ACUM ORI NICIODATA!". Intra marile sperante in joc: Dolniceanu, Mergea/Tecau si dublu mixt

17:30 Handbal feminin: Romania - Muntenegru
18:45 - Sabie - Masculin individual
20:00 - Tenis - Dublu masculin in SEMIFINALE

UPDATE: Programul ramas pentru Romania, dupa amanarea canotajului:

17:30 Handbal feminin: Romania - Muntenegru

18:45 - Sabie - Masculin individual: Tiberiu Dolniceanu - Sun Wei (CHN) in turul 2

19:25 - Natatie - Masculin spate 200 m: Robert Glinta evoleaza in calificari

20:00 - Tenis - Dublu masculin: Mergea si Tecau joaca in semifinala cu echipa SUA - Johnson/Sock

21:30 - Tenis - Dublu mixt: Mergea/Niculescu - Suarez Navarro/Ferrer

 

23:00 - Tenis - Dublu mixt: Tecau/Begu - Radwanska/Kubot


UPDATE! Probele de canotaj de azi s-au amanat din cauza vremii!


Daca nu are rezultate azi, Romania are sanse mari sa plece de la Rio fara o medalie de aur. Romania intra in concurs in cateva probe in care are sanse mari la medalii.

Canotaj dublu rame si 8+1 evolueaza in calificari, Romania isi joaca ultima sansa cu Muntenegru la handbal, Dolniceanu, vicecampionul olimpic intra in concurs la Sabie, Mergea si Tecau joaca in semifinale la dublu iar la dublu mixt intra in concurs cele 2 perechi ale Romaniei.

14:30 - Canotaj - Feminin dublu rame fara carmaci
Echipajul Beres - Oprea evolueaza in semifinala 1, alaturi de Africa de Sud, Marea Britanie, SUA, Polonia si Italia

14:30 - Floreta - Feminin individual
Malina Calugareanu - Ana Beatriz Bulcao (BRA) in turul 1

14:50 - Canotaj - Feminin dublu vasle ctg. usoara
Echipajul Beleaga - Lehaci evolueaza in semifinala 1, alaturi de Japonia, Noua Zeelanda, China, Africa de Sud si Polonia

15:50 - Canotaj - Feminin opt rame cu carmaci
Romania evolueaza in recalificari, alaturi de Canada, Olanda, Noua Zeelanda si Australia

17:30 Handbal feminin
Romania - Muntenegru

18:45 - Sabie - Masculin individual
Tiberiu Dolniceanu - Sun Wei (CHN) in turul 2

19:25 - Natatie - Masculin spate 200 m
Robert Glinta evoleaza in calificari, seria 1, alaturi de doi sportivi din Azerbaidjan si Insulele Virgine.

20:00 - Tenis - Dublu masculin
Mergea si Tecau joaca in semifinala cu echipa SUA - Johnson/Sock

21:30 - Tenis - Dublu mixt
Mergea/Niculescu - Suarez Navarro/Ferrer

23:00 - Tenis - Dublu mixt
Tecau/Begu - Radwanska/Kubot





VIDEO PROTVPLUS.RO

Barna, după demiterea lui Voiculescu: ”Premierul Florin Cîțu nu mai are susținerea USR-PLUS”
BRAT
Modifică setările cookies