Scos din functiune! Vezi ce a patit arbitrul in meciul Lazio 1-1 Torino!

Data publicarii: Duminica 15 Februarie 2009, 11:40
Data actualizarii: Duminica 15 Februarie 2009, 11:54
Arbitrul Massimiliano Saccani a fost "victima" serii in partida Lazio -Torino terminata la egalitate, 1-1, fiind implicat intr-un incident comico-tragic: "torpila" lui Kolarov, jucator cunoscut pentru forta suturilor sale de la distanta l-a facut K.O pe nefericitul arbitru.

Saccari a primit imediat ingrijiri medicale pe gazon si, din fericire, dupa doar un minut de intrerupere a jocului, a putut sa reia partida de la centrul terenului.

In acel moment oaspetii conduceau cu 1-0, prin golul lui Abbate, dar partida s-a incheiat la egalitate: Siviglia a readus speranta pe Olimpico cu un sfert de ora inainte de final.

Radu Stefan a facut parte din lotul lui Lazio pentru aceasta partida, insa a ramas pe banca de rezerve.

A fost primul punct obtinut de Lazio dupa patru infrangeri consecutive, Delio Rossi si jucatorii fiind urmariti pana si la antrenamente de fanii laziali care le-au cerut socoteala pentru rezultatele slabe din ultimul timp.