VIDEO Cel mai penibil suporter din Italia! Vezi cum a ajutat echipa rivala sa inscrie!

Data publicarii: Sambata 28 Noiembrie 2009, 14:28
Data actualizarii: Sambata 28 Noiembrie 2009, 14:52

Partidele din ligiile inferioare din Italia sunt adevarate lectii pentru orice campionat!

Derbyul dintre Brindisi si Barletta din C2 a strans peste 5000 de oameni mai mult decat la multe meciuri din Liga 1 din Romania!

Cele doua echipe, celebre pentru rivalitatea in lupta pentru promovare, dar si pentru duritatea fanilor au demonstrat pana la ce extreme pot ajunge suporterii!

La meciul de saptamana trecuta terminat 2-2 un fan al rivalilor i-a ajutat pe cei de la Barletta sa egaleze.

Meciul a fost intrerupt timp de aproape un minut, spre final, pentru ca mingea a sarit in tribune iar unul din fani a jonglat cu ea pentru a trage de timp!

Arbitrul a mai prelungit cu un minut meciul suficient pentru Barletta ca sa egaleze!