Un meci din Seria A a fost oprit de cutremurul care a zguduit Italia! Momente de panica pe stadion VIDEO

Serie A Atalanta Pescara Italia
Data publicarii: Joi 27 Octombrie 2016, 14:50
Data actualizarii: Joi 27 Octombrie 2016, 14:54

Echipa cu cea mai buna forma din Serie A nu a fost oprita nici de cutremur!

Partida din Serie A dintre Pescara si Atalanta a fost intrerupta pentru o scurta perioada dupa cutremurul de ieri din Italia. Primul soc a venit la ora locala 19:10 cu o magnitudine de 5.4, in timp ce al doilea a fost si mai puternic: 6.1 grade la ora 21:18.

Socul cutremurului s-a resimtit si la partidele Lazio - Cagliari si Fiorentina - Crotone, insa meciul dintre Pescara si Atalanta a fost cel mai afectat. Arbitrul a oprit in minutul 31 partida dupa ce Stadio Adriatico-Giovanni Cornacchi a fost zguduit de cutremur.

Suporterii si fotbalistii s-au panicat pentru cateva clipe, insa meciul s-a reluat dupa cateva minute iar Atalanta a castigat cu 1-0 dupa golul lui Caldara. Atalanta este echipa cu cea mai buna serie din prima liga italiana, avand 4 victorii si 1 egal in ultimele 5 meciuri, fiind pe locul 6.