Spectacolul la el acasa! Lazio 2-1 Juventus in Cupa Italiei: VEZI SUPER-GOLURI:

Data publicarii: Marti 03 Martie 2009, 23:58
Data actualizarii: Miercuri 04 Martie 2009, 00:14

Confruntare SOC in Cupa Italiei: Lazio-Juventus s-au batut in semifinalele competitiei. Spectacolul a fost la el acasa pe Olimpico - Lazio invinge cu 2-1 si are prima sansa pentru returul din 22 aprilie.

In minutul 33, Marchionni a deschis scorul pentru Juventus si trupa lui Ranieri parea ca va castiga fara probleme - VEZI GOLUL AICI

Pandev nu a fost de acord insa si a adus egalarea in minutul 19 din repriza a doua dupa o super faza facuta de Lazio - VEZI GOLUL AICI

Tribunele de pe Olimpico au explodat la reusita lui Tommaso Rocchi, care a dus-o pe Lazio cu un picior in semifinalele Cupei Italiei - VEZI GOLUL AICI

Lazio (4-4-2): Muslera; Lichtsteiner (35' st De Silvestri), Siviglia, Cribari, Kolarov; Foggia (41' st Brocchi sv), Ledesma, Matuzalem, C. Manfredini (9' st Mauri); Rocchi, Pandev.

Juventus (4-4-2): Manninger; Grygera, Mellberg, Chiellini, Molinaro; Marchionni, Sissoko (15' st Marchisio), Tiago (25' st Poulsen), Nedved; Amauri (35' st Trezeguet), Iaquinta.