Rasismul ZGUDUIE Italia! Milan - Roma, intrerupt din cauza scandarilor din tribune! Gestul INCREDIBIL facut de Francesco Totti!

AS Roma AC Milan Italia
Data publicarii: Luni 13 Mai 2013, 10:43
Data actualizarii: Luni 13 Mai 2013, 11:00

►Cea mai puternica finala Europa League: CHELSEA - BENFICA, miercuri 21.45, IN DIRECT la ProTV si pe voyo.ro!

Derby-ul italian dintre AC Milan si AS Roma a fost intrerupt pentru 2 minute din cauza scandarilor rasiste ale fanilor echipei oaspete. Totti si Muntari au fost eliminati de arbitru.

La inceputul reprizei secunde, fanii Romei au inceput scandari extrem de dure la adresa jucatorilor de culoare de la Milan iar capitanul roman Francesco Totti a mers la arbitru si i-a zis sa opreasca meciul. El a discutat cu fanii si i-a implorat sa se opreasca iar acestia l-au ascultat.

Totti a fost apoi eliminat iar partida s-a incheiat 0-0. Si Muntari de la Milan a fost eliminat si l-a bruscat pe arbitru.