Imagini socante cu Radu Stefan! Romanul a ajuns direct pe masa de operatie dupa ce a fost lovit brutal de 3 ori in fata! Accidentarea care ii INTERZICE meciul anului:

Radu Stefan Lazio Sampdoria Italia
Data publicarii: Luni 13 Mai 2013, 09:57
Data actualizarii: Luni 13 Mai 2013, 09:57

Radu Stefan a avut un meci de cosmar in ultima etapa din Italia. Pentru fundasul roman, acesta ar putea fi ultimul meci la Lazio - e dorit de Manchester City!

Lazio a invins-o cu 2-0 pe Sampdoria in penultima etapa a acestui sezon din Serie A. Floccari si Candreva au marcat golurile, reusita decisiva venind in prelungirile partidei.

Pentru Radu Stefan, acesta a fost ultimul meci din acest sezon - fundasul roman a suferit o fractura de sept in minutul 32 dupa o ciocnire cu Mauro Icardi si portarul lui Lazio, Marchetti. El a fost transportat la Clinica Paideia si a fost operat. Cel mai probabil, Radu Stefan va rata marele meci de pe 26 mai, finala Cupei Italiei cu AS Roma. Cele 2 echipe sunt pe locurile 6 si 7 si au sanse minime sa prinda Europa League prin intermediul campionatului.

Radu Stefan a fost in alte doua randuri in meciul cu Sampdoria aproape de o accidentare la fata - mai intai a fost lovit de Rodriguez cu piciorul in minutul 15, pentru ca in minutul 31 sa se ciocneasca de Marchetti si sa sangereze! Cu toate astea, a continuat pana cand a fost faultat din nou de Rodriguez in minutul 63.

Captura foto: Dolce Sport