OFICIAL Olivier Giroud a semnat noul contract! Toate detaliile înțelegerii dintre AC Milan și atacantul care va împlini 37 de ani

Olivier Giroud AC Milan Champions League Contract Serie A Italia
Data publicarii: Joi 20 Aprilie 2023, 08:12
Data actualizarii: Joi 20 Aprilie 2023, 08:14

Fotbalistul francez a marcat și în ultimul meci al milanezilor, 1-1 cu Napoli în returul sferturilor de finală din Champions League.

UPDATE Olivier Giroud a semnat noul contract cu AC Milan, a anunțat clubul italian!

Știrea inițială

”După golul cu Napoli vine și semnătura: Giroud își va reînnoi astăzi contractul cu AC Milan”, anunță Tuttomercatoweb, care oferă și detaliile noii înțelegeri:

”Este ziua reînnoirii contractului cu AC Milan pentru Olivier Giroud. În urma golului decisiv (n.r. - referire la reușita din 1-1 cu Napoli în returul din sferturile Champions League), atacantul central francez este gata să se lege de clubul rossonero pentru încă un sezon.

Semnarea înțelegerii are loc astăzi: Giroud va câștiga 3,5 milioane de euro net plus bonusuri în sezonul 2023/24”.

Cifrele lui Olivier Giroud din acest sezon la AC Milan

Olivier Giroud, care în septembrie va împlini 37 de ani, a ajuns la 5 goluri marcate în actuala ediţie a Ligii Campionilor.

În Serie A, are 8 goluri înscrise pentru AC Milan, la care se adaugă 4 pase decisive.