Mourhino începe războiul declarațiilor înainte de ”Derby della Capitale”: ”Cei de la Lazio stau acasă și fumează o țigară cu Sarri”

Jose Mourinho AS Roma AS Roma - lazio as roma - vitesse Italia Jose Mourinho
Data publicarii: Vineri 18 Martie 2022, 14:24
Data actualizarii: Vineri 18 Martie 2022, 14:28

AS Roma s-a calificat dramatic în sferturile Conference League, după ce a remizat cu Vitesse pe Olimpico, scor 1-1.

Capitolinii au avut avantajul rezultatului de 1-0 din tur. Vitesse a deschis scorul la Roma cu un gol superb, dar Tammy Abraham a fost cel care a punctat în prelungiri și a stabilit scorul final.

Mourinho începe războiul declarațiilor cu Lazio: ”Cei de acolo stau și fumează o țigară cu Sarri”

După meci, Jose Mourinho s-a arătat nemulțumit de evoluția elevilor săi și a profitat de ocazie pentru a-i înțepa pe rivalii de la Lazio, pe care-i va întâlni duminică, în ”Derby della Capitale”.

• Jose Mourinho

”Normal că nu sunt mulțumit că mulți dintre jucătorii folosiți acum vor juca din nou duminică, iar cei de la Lazio stau acasă și fumează o țigară cu Sarri”, a spus Jose Mourinho, după meciul cu Vitesse.