Juventus castiga Cupa Italiei dupa 20 de ani! Juventus 2-1 Lazio! Stefan Radu a fost capitan si a marcat pentru Lazio

Radu Stefan Cupa Italiei juventus Lazio Roma Italia
Data publicarii: Miercuri 20 Mai 2015, 20:59
Data actualizarii: Joi 21 Mai 2015, 08:31

Stefan Radu a marcat pentru Lazio in minutul 3, insa Juve a egalat dupa doar 7 minute, dupa superexecutia lui Chiellini. Meciul a intrat in prelungiri, unde Matri a punctat decisiv pentru Juve!

Este prima Cupa a Italiei pentru Juventus dupa 20 de ani! Allegri reuseste dubla la primul sau sezon pe Juventus Arena. Bianconerii sunt calificati si in finala Ligii Campionilor, unde o vor intalni pe Barcelona (6 iunie).

ECHIPELE DE START

JUVENTUS: Storari, Chiellini, Bonucci, Lichsteiner, Pereyra, Pogba, Pirlo, Vidal, Tevez, Llorente, Evra

LAZIO: Marchetti, de Vrij, Lulic, Radu Stefan, Mauricio, Parolo, Ledesma, Cataldi, Anderson, Klose, Candreva

GOLURILE MECIULUI:

Min 4.  GOOOL LAZIO! Radu Stefan deschide scorul pentru Lazio in fata lui Juventus, cu o lovitura de cap din careu! VIDEO AICI!

Min 10: GOOOL JUVENTUS! Chiellini inscrie, tot in urma unei faze fixe! AICI, VIDEO!

Min 97: GOOOOL JUVENTUS! GOOOL MATRI! Atacantul lui Juve inscrie cu un sut pe colt din interiorul careului! 2-1! VIDEO AICI!