Gestul de MILIOANE al lui Ronaldo dupa golul marcat pentru Juventus! Pacea de 100 de milioane: ce a facut

Ronaldo Italia
Data publicarii: Luni 11 Februarie 2019, 11:50
Data actualizarii: Luni 11 Februarie 2019, 16:26

Cristiano Ronaldo a marcat al 20-lea sau gol al sezonului in meciul cu Sassuolo (3-0). Juventus e acum la 11 puncte de Napoli, echipa de pe locul 2.

Dupa ce a inscris pentru 2-0, Ronaldo a facut un gest la care nimeni nu se astepta. S-a bucurat in stilul lui Dybala, mimand cu palma o masca pusa pe fata. Ronaldo s-a uitat la Dybala, aflat pe banca, iar suporterii au inteles ca ii dedica reusita.

Cristiano si atacantul argentinian s-au bucurat apoi impreuna pe gazon pentru reusita de 3-0 a lui Emre Can, venita in minutul 86.

'Pacea' dintre cei 2 vine ca o veste excelenta pentru fanii lui Juve. Dybala, marcator in doar doua randuri sezonul asta, are un randament mult sub cel din campionatul trecut, cand a marcat de 22 de ori. Tot mai multe surse credibile dadeau ca sigura plecarea lui Dybala in Spania sau Anglia in vara lui 2019. Principalele motive ale nemultumirilor lui Dybala: izolarea sa pe banca in cele mai importante meciuri ale sezonului si trecerea lui Ronaldo in prim-plan. Si cu Sassuolo, Dybala a prins in teren numai 7 minute.