CHIVU A LUAT TITLUL SI MUTU JOACA IN CHAMPIONS LEAGUE!

Data publicarii: Duminica 18 Mai 2008, 16:27
Data actualizarii: Duminica 18 Mai 2008, 16:27
ROMANII LA PUTERE IN ITALIA!

Romanii sunt la putere in Italia! Interul lui Chivu a luat scudetto in Serie A, iar Fiorentina lui Mutu a bagat Milanul lui Berlusconi in Cupa Uefa si merge in Champions League unde poate da peste CFR sau Steaua.

Magia lui Ibrahimovic aduce Interului al 16-lea scudetto iar suedezul cu o dubla perfecta nu a dat nicio sansa Romei lui Pit. Zenga si-a facut datoria cu Catania si a tinut in frau Roma acasa. Romanii nu au obtinut victoria chiar daca au condusprin golul lui Vucinic si au pierdut titlul in ultima etapa. De partea cealalta Fiorentina a avut nevoie de o victorie pentru a termina excelent  un sezon minunat pentru echipa lui Prandelli iar Osvaldo a adus-o cu un gol pe final de meci. Victoria la scor a Milanului 4-1 cu Udinese nu a mai contat.

Torino 0 - 1 Fiorentina Osvaldo deschide scorul in minutul 76!

Parma 0 - 2 Inter Milan Ibrahimovich deschide scorul in minutul 62. Ibra a duce scudetto cu dubla reusita in minutul 79! CLICK AICI pentru a vedea golurile

Catania 1 - 1 AS Roma (Martinez 85' / Vucinic - 8')

Milan 4-1  Udinese  ( Pato 48'; Inzaghi 59': Cafu 80', Seedorf 88'/  Mesto 32')