Ce notă a primit Tătărușanu după AC Milan - Torino: ”A fost providențial pe final de meci”

Ciprian Tatarusanu AC Milan ac milan - torino Italia Ciprian Tătărușanu
Data publicarii: Miercuri 27 Octombrie 2021, 09:24
Data actualizarii: Miercuri 27 Octombrie 2021, 09:27

Ciprian Tătărușanu a fost lăudat de presa din Italia după victoria celor de la AC Milan din Serie A, scor 1-0 cu Torino.

Portarul român și-a salvat echipa pe finalul partidei, la șutul lui Sanabria și lovitura de cap expediată de Pobega în prelungirile partidei. Olivier Giroud a înscris unicul gol al partidei, în minutul 14.

Pentru prestația sa din meciul cu Torino, Tătărușanu a fost notat de publicația tuttomercatoweb.com cu 6,5.

Tătărușanu, lăudat de presa din Italia după Milan - Torino

“Tătărușanu a fost providențial pe final de meci. Prima partidă fără gol primit pentru român, care nu a avut o seară foarte grea, dar a intervenit decisiv pentru a-i refuza golul egalizator lui Sanabria, de la mică distanță”, scrie sursa mai sus citată.

Stefano Pioli, antrenorul celor de la AC Milan, a apelat la serviciile lui Tătărușanu după ce titularul Mike Maignan s-a accidentat.

Milan a profitat de pasul greșit făcut de liderul Napoli în această etapă și a trecut, momentan, pe primul loc în Serie A, dar cu un meci în plus.