Ce a făcut Lazio, înainte de returul cu CFR Cluj din Conference League

CFR Cluj - Lazio Lazio salernitana - lazio Italia
Data publicarii: Duminica 19 Februarie 2023, 18:08
Data actualizarii: Duminica 19 Februarie 2023, 18:08

Lazio a câștigat cu 2-0 în Serie A, în deplasarea de la Salernitana, și se pregătește pentru meciul retur cu CFR Cluj din Conference League.

La fel ca în meciul cu CFR, tot golgheterul Ciro Immobile a fost cel care a adus victoria pentru echipa lui Maurizio Sarri. Atacantul italian a deschis scorul în minutul 60, din pasa lui Adam Marusic.

Lazio a câștigat înainte de meciul cu CFR Cluj!

În minutul 69, tot Immobile a reușit ”dubla” și a stabilit scorul final, 2-0 pentru Lazio. Experimentatul atacant al biancocelestilor a ajuns, în urma acestei partide, la nouă goluri marcate în Serie A, la care se mai adaugă două, înscrise în Conference League și Europa League.

În urma acestui succes, Lazio a ajuns la 42 de puncte și a urcat, temporar, pe locul patru în Serie A, la două puncte de următoarea clasată, AC Milan. AS Roma este pe locul cinci, cu 41 de puncte, dar are un meci în minus față de marea rivală.

După meciul din Gruia cu CFR Cluj, Lazio va juca ”acasă” împotriva Sampdoriei, penultima clasată din Serie A.

Returul dintre CFR Cluj și Lazio este programat joia viitoare, de la ora 19:45, în Gruia, LIVE pe Pro Arena și VOYO.

VIDEO - Rezumatul meciului Lazio - CFR Cluj 1-0