VIDEO Ăsta e cel mai rău gol al anului! Apărarea s-a făcut de râs complet în Italia! Ce au putut să facă

Cesena Fermana serie c Italia
Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Marti 24 Ianuarie 2023, 11:45
Data actualizarii: Marti 24 Ianuarie 2023, 11:46

Duelul dintre Cesena și Fermana a venit și cu cel mai rău gol al anului 2023.

Cele două echipe s-au înfruntat în etapa cu numărul 23 din Serie C, Grupa B, iar meciul s-a încheiat la egalitate, scor 1-1. Scorul a fost deschis de Cesena, în minutul 8, însă gafa anului a venit în a doua repriză, în minutul 50.

Apărarea Cesenei a comis o serie de erori în lanț, erori nepermise, care au dus la cel mai rău gol din acest an. Portarul a respins inițial șutul trimis de jucătorul Fermanei, balonul a ajuns tot la un jucător advers, care a șutat puternic de la jumătatea terenului.

Goalkeeper-ul s-a repliat, alături de alți doi fundași, însă a scăpat mingea printre picioare, balonul l-a depășit și pe cel de-al doilea fundaș, iar Fischnaller a apărut și a trimis în plasă, fără probleme, din fața celui de-al treilea apărător.